REKLAMA

Skatepark w gminie Radoszyce powstanie w tym roku. Jest wykonawca

W piątek, 26 kwietnia w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach miało miejsce podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą inwestycji dotyczącej budowy skateparku. Infrastruktura sportowo-rekreacyjna powstanie przy zalewie w Antoniowie.

REKLAMA

fot. gmina Radoszyce

Zadanie zostanie sfinansowane ze środków krajowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma oraz z budżetu Gminy Radoszyce. Przedsięwzięcie zrealizuje firma  SKATE ARENA Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku.

REKLAMA

Warto podkreślić, że jest to pierwszy tego typu projekt realizowany na terenie gminy Radoszyce. Ta inicjatywa ma w założeniu wpłynąć pozytywnie na poprawę atrakcyjności gminy. Zwiększy również zakres możliwych do uprawiania sportów, co ma zachęcić do dalszego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży.

Wartość całkowita zadania wyniosła 717 685,06 zł, z czego 90% stanowi pozyskane dofinansowanie z Polskiego Ładu. Skatepark zostanie wybudowany na terenie przyległym do zalewu Antoniów, a planowane oddanie inwestycji do użytku będzie miało miejsce jeszcze w tym roku.

REKLAMA

2 thoughts on “Skatepark w gminie Radoszyce powstanie w tym roku. Jest wykonawca

  1. Mieszkaniec tu i teraz pisze:

    A dlaczego nie będzie siłowni na świeżym powietrzu dla młodzieży i dorosłych przy zalewie ? Jakby nie można było połączyć tego razem . A dlaczego nie ma w projekcie dużej altany ,żeby można było schować się przed burzą , znaleźć cienia , schować rower ? Kto to projektuje? A może by tak pan Góral z redakcji zapytał burmistrza Radoszyc o podpisaniu umowy z firmą z Warszawy na zwożenie do Radoszyc dużych ilości ton śmieci z Warszawy obok starego wysypiska śmieci, które ma być zasypane piaskiem . Czyżby miasto i gmina Radoszyce chcieliby wzbogacić się na odpadach przywożononych ze stolicy ? Podobno zaliczka w wysokości 100 tys.zł. już wpłynęła do kasy gminy. Po całych Radoszycach będą pełzać robale i szczury .

  2. Mieszkaniec pisze:

    Fajna inicjatywa, ale dobrze by było wcześniej pomyśleć i zapewnić mieszkańcom Radoszyc bezpieczną drogę, którą można dotrzeć na zalew pieszo, droga Grodzisko-Radoszyce pozostawia wiele do życzenia przydałby się pas pieszo-rowerowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *