REKLAMA

SP w Pilczycy już działa, szkoła w Wólce i Starostwo otworzą się w poniedziałek

W ostatnim czasie ze względu na zakażenie koronawirusem jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej w Wólce placówka przeszła na tryb zdalny, co potrwa do końca tego tygodnia. Podobne działanie podjęto w SP w Pilczycy mimo braku stwierdzonego zachorowania, jednak po wystawieniu negatywnej opinii przez konecki Sanepid szkoła już normalnie funkcjonuje. Urząd Gminy w Słupi Koneckiej w związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się wirusa również podjął specjalne środki ostrożności, a jakiś czas temu przed interesantami z powodu zachorowania na COVID-19 zamknęło się także Starostwo Powiatowe w Końskich. Wiemy, że zostanie ono ponownie otwarte w poniedziałek.

REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Wólce w tryb zdalnego nauczania przeszli wszyscy uczniowie, czyli około 80 osób –„Okazało się, że jeden z nauczycieli ma wynik pozytywny i do końca tego tygodnia szkoła pozostanie zamknięta” – informuje nas wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.

REKLAMA

Profilaktycznie również dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilczycy w porozumieniu z wójtem gminy postanowili o przejściu w tryb zdalny mimo braku aktywnego zachorowania –„Nauczycielka pracująca w szkole w Wólce uczyła również w szkole w Pilczycy, więc profilaktycznie postanowiono przejść w tryb zdalny. Po wystawieniu negatywnej opinii przez Sanepid szkoła dziś już normalnie, stacjonarnie funkcjonuje” – tłumaczy nam Robert Wielgopolan.

Ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa także Urząd Gminy Słupia Konecka podjął szczególne środki ostrożności –„Urząd w Słupi przyjmuje normalnie interesantów. Co prawda mieszkańcy obsługiwani są w punkcie obsługi interesanta, ale petenci przychodzą, wszystkie sprawy załatwiane są na bieżąco” – informuje nas wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.

Jeszcze pod koniec sierpnia przed interesantami zamknęło się Starostwo Powiatowe w Końskich, a wszystkie bieżące potrzeby mieszkańców powiatu załatwiane były zdalnie. Wiemy, że już od poniedziałku ze swoją sprawą będzie można udać się do siedziby starostwa osobiście.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *