REKLAMA

Spokojna majówka na koneckich drogach

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci. W powiecie koneckim w tym czasie doszło tylko do 1 wypadku drogowego. W całym województwie do 15. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Od 30 kwietnia do 5 maja na świętokrzyskich drogach doszło do 15 wypadków, w których 21osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Policjanci pełniący służę tymi pojazdami hamowali zapał piratów drogowych, a zdarzali się i tacy jak obywatel Gruzji, który rozpędził w swoje audi do ponad 230 km/h.

Od 30 kwietnia do 5 maja na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków, w których 21 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 46 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. W powiecie koneckim miał miejsce jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna. Doszło do siedmiu kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *