REKLAMA

Spokojna, zdalna sesja Rady Powiatu Koneckiego [wideo]

W piątek odbyła się XX Sesja Rady Powiatu Koneckiego w trybie zdalnym. Omawiano podczas niej między innymi zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu na 2020 rok. Przyjęto także informacje z ich wykonania za I połowę tego roku.

REKLAMA

Na początku obrad starosta konecki Grzegorz Piec zdał sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami oraz poinformował o złożeniu oświadczeń majątkowych pracowników jednostek powiatu oraz radnych. Następnie Rada Powiatu przyjęła informacje o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu w roku szkolnym 2019/2020, a także o przebiegu wykonania planów finansowych za I półrocze 2020 roku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich i Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich.

Kolejnym punktem obrad było przedstawienie informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2026 powiatu koneckiego, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć. Przedstawiła ją skarbnik powiatu Edyta Drążkiewicz. Przedstawiła ona także informację z wykonania budżetu powiatu oraz WPF za I półrocze tego roku.

REKLAMA

Radni przyjęli także uchwały w sprawie zmiany w WPF, budżecie na 2020 rok, trybu prac nad projektem uchwały budżetowej i uchwalenia Statutu Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich. Na sam koniec Rada Powiatu zaakceptowała protokół z kontroli Komisji Rewizyjnej w Wydziale Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *