REKLAMA

Stacja Wąsosz z używanych elementów. Pytamy o to PKP PLK [zdjęcia]

Od 12 grudnia pociągi pasażerskie będą kursować przez Wólkę Plebańską, Stąporków, Wąsosz Konecki, Końskie, Kornicę, czy Rudę Białaczowską. Jeden z mieszkańców zaniepokojony wyglądem stacji w miejscowości Wąsosz Konecki zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Jego zdaniem remont peronów w Wąsoszu wykonano z użyciem słabej jakości, używanych elementów. Zapytaliśmy o to przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych. 

REKLAMA

„Piszę w sprawie przystanku PKP na stacji Wąsosz. Każdy z przebudowanych przystanków otrzymał nowe płyty chodnikowe i wiaty, natomiast na stacji Wąsosz płyty, które zostały ułożone w tym tygodniu pochodzą z rozbiórki z innych peronów. Ułożenie ich jest niechlujne. Przywieziona wiata przystankowa także jest używana. Chciałbym wiedzieć czy tak finalnie będzie wyglądać stacja i jeśli tak to czemu jako jedyna została wykonana z używanych komponentów” – zwrócił się do nas jeden z mieszkańców regionu.

REKLAMA

Przesłane zdjęcia potwierdzały niezbyt radosny widok – są podniszczone płyty, stara obdarta ławka i podobna wiata. Fotografie te znajdziecie poniżej tekstu.

O sprawę zapytaliśmy biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Poniżej możecie przeczytać komunikat jaki został nam przesłany:

Prace na przystanku Wąsosz Konecki są realizowane w ramach prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontu stacji i przystanków na linii Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna. Peron nie był wcześniej ujęty w zakresie inwestycji. Zgodnie ze zgłoszonym zainteresowaniem zatrzymania pociągów na przystanku przez organizatora przewozów, PLK przygotują przystanek do obsługi pasażerskiej. Na peronie wykorzystywane są materiały staroużyteczne, zgodnie z aktualnymi możliwościami zarządcy infrastruktury.

Dopytywaliśmy więc czy stan obecny, uwzględniający „materiały staroużyteczne” to stan ostateczny tej stacji. Jak zostaliśmy poinformowani pojawi się tam jeszcze kilka elementów, ale raczej nie wpłyną one na ogólny wygląd tego miejsca –„Przed uruchomieniem połączeń uzupełnione zostaną elementy małej architektury. Docelowo na peronie w Wąsoszu Koneckim zaplanowana jest wiata, ławki, poręcze do odpoczynku na stojąco, gabloty informacyjne i oznakowanie. Przy drodze dojścia do peronu zamontowane zostaną stojaki rowerowe” – przekazał nam Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK S.A.

Niestety nie udało nam się ustalić, gdzie wcześniej funkcjonowały używane elementy, z których stworzono stację w miejscowości Wąsosz Konecki.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Stacja Wąsosz z używanych elementów. Pytamy o to PKP PLK [zdjęcia]

  1. A ile tam osób będzie wsiadać/wysiadać? W latach 90-ych sporadycznie w(y)siadała 1-2 osoby dziennie… No i do czego? Operator ma 1 szt SA139 na 130 miejsc siedzących i 2 szt SA135 po 60 miejsc siedziących, których jest już za mało na relację do Opoczna, kursy są regularnie odwoływane i jedzie rozklekotany bus.

  2. Nie rozumiem waszej irytacji. Przecież to zaszczyt mieć takie płytki chodnikowe, po których stąpał Adrian paradując po peronie w Końskich. Za kilka lat te płytki będą cenniejsze niz całun turyński. Jaki kraj takie i perony….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *