REKLAMA

Trwa stąporkowski ‚Biegun Ciepła’. Znamy program! [wideo]

„Biegun Ciepła” organizowany jest w ramach Dni Stąporkowa 2019, które upamiętniają 52. rocznicę nadania miejscowości praw miejskich.

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 15:00. Przez cały czas można się spodziewać wielu występów artystycznych lokalnej młodzieży i grup stąporkowskich. W godzinach popołudniowych pojawią się Mokrzaneczki i Smarkowianki, czyli okoliczne zespoły folkowe.

Gwiazdami wieczoru będą zespoły Tacy Sami i Future Folk. Ich występy odbędą się kolejno o godzinie 19:00 i 20:00. Powyżej prezentujemy jeden z popularnych utworów folkowego zespołu, którego liderem Stanisław Karpiel-Bułecka.

REKLAMA

Źródło: Wikipedia

Future Folk to artyści łączący dubstep z tradycyjnym, góralskim folkiem. W 2012 roku wydali swój debiutancki album „Zbacowanie”. Rok później wzięli udział w telewizyjnym programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli aż do półfinału. Natomiast w 2018 roku muzycy zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Całe wydarzenie zakończy wieczorna dyskoteka pod gwiazdami. Czy Dni Stąporkowa będą dobrą konkurencją dla tegorocznych imprez w Fałkowie czy Radoszycach? Przekonamy się już 11 sierpnia!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *