REKLAMA

Starostwo Powiatowe ponownie zamknięte. Starosta apeluje o współpracę

Od jutra do 23 października z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa ponownie zamknięte przed interesantami będą Starostwo Powiatowe w Końskich oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności. Ponadto starosta konecki Grzegorz Piec apeluje do mieszkańców powiatu o współpracę, zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie wytycznych.

REKLAMA

„Osoby niebędące pracownikami Starostwa Powiatowego w Końskich nie będą mogły wejść do budynku Starostwa Powiatowego w Końskich znajdującego się przy ul. Stanisława Staszica 2 w Końskich oraz pomieszczeń Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności znajdujących się w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich, ul. Gimnazjalna 41B. Załatwianie spraw będzie odbywało się po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub pocztą elektroniczną bezpośrednio z właściwym wydziałem starostwa” – czytamy w ogłoszeniu.

REKLAMA

W ogłoszeniu Grzegorz Piec przedstawia także ewentualne metody załatwienia wszelkich urzędowych spraw. Do dyspozycji klientów są numery telefonu oraz adresy email na stronach konecki.powiat.pl oraz bip.konecki.wrota-swietokrzyskie.plnumery ogólne telefonów:
-41 260 48 35 – System Interaktywnej Obsługi Klienta,
-41 260 47 00 – Sekretariat Starosty Koneckiego.

Klienci mogą także składać wnioski, podania, pisma oraz inne dokumenty pocztą tradycyjną na adres: ul. Stanisława Staszica 2, 26-200 Końskie lub elektronicznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki: /kiwoa2294x/SkrytkaESP. Osoby, które chcą dokonać wszelkich płatności proszone są o wykonywanie przelewów elektronicznych.

Ponadto starosta konecki Grzegorz Piec apeluje do mieszkańców powiatu koneckiego o współpracę, przestrzeganie wytycznych sanitarnych oraz zachowanie środków ostrożności. Treść apelu przedstawiamy w całości poniżej.

Ponownie musimy zmierzyć się z trudną sytuacją epidemiologiczną. Jako Starosta Konecki, z wyjątkową starannością, podejmę działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom naszego powiatu bezpieczeństwa. Informuję, że wszystkie służby medyczne i mundurowe oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego cały czas pracują i monitorują aktualną sytuację w Powiecie Koneckim. Bieżące informacje związane z sytuacją są publikowane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego. Apeluję jednocześnie do Was, Drodzy Mieszkańcy o współpracę. Tylko wspólne działania mogą przynieść zamierzone efekty i skutecznie pokonać drugą falę pandemii. Jednocześnie dziękuję za wspaniałą postawę społeczną wiosną, kiedy to wirus pierwszy raz sparaliżował życie w naszym kraju i na świecie. Zwracam się więc do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń epidemiologicznych. Starajmy się o pozostanie, w ramach możliwości , w domu i unikanie dużych skupisk ludzi. Polecam, by kontakty osobiste zastąpić rozmowami telefonicznymi lub komunikacją internetową. Pamiętajmy również, w tym trudnym czasie, o osobach starszych, samotnych i schorowanych.

Pomagajmy potrzebującym i okazujmy życzliwość, zachowując przy tym wszelkie zalecane zasady bezpieczeństwa. Przypominam, że osoby poddane kwarantannie powinny bezwzględnie przestrzegać wytycznych. Pamiętajmy, że zaniedbania w tym względzie mogą skutkować groźnymi konsekwencjami.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Przestrzegajmy więc obostrzeń obowiązujących od 10 października 2020 r.

Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc i wsparcie oraz zaangażowali się w zwalczanie tego zagrożenia. W szczególności swoje podziękowania kieruję do pracowników służby zdrowia oraz innych służb, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Dziękując za zrozumienie i poszanowanie obowiązujących zaleceń głęboko wierzę, że wspólnie znów uda nam się pokonać istniejące zagrożenie. Wszystkim życzę zdrowia i odporności. DBAJMY O SIEBIE WZAJEMNIE!

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *