REKLAMA

Narkotykowe zatrzymania w powiecie koneckim

W piątek doszło do dwóch narkotykowych zatrzymań w naszym powiecie. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali dwóch nastolatków, którzy mieli przy sobie narkotyki. Z kolei mundurowi z Radoszyc znaleźli zakazane substancje u kierowcy BMW. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W piątek w rejonie jednego z placu zabaw w Końskich uwagę policjantów zwróciło dwóch nastolatków. 15 i 16-latek na widok mundurowych zaczęli oddalać się z miejsca spotkania, ale ostatecznie trafili w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że 16-latek z gminy Końskie posiadał przy sobie susz roślinny, który po wstępnym sprawdzeniu wykazał w swoim składzie THC oraz dwie plastikowe fiolki, wewnątrz których znajdowała się biała substancja, wstępnie zidentyfikowana jako dopalacz. Jego 15-letni kolega z gminy Ruda Maleniecka, w plecaku miał elektroniczną wagę oraz zawiniątko z suszem roślinnym, który po wstępnym badaniu również wykazał obecność THC. Obaj nastolatkowie zostali przekazani rodzicom, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach skontrolowali osobowe BMW, którym podróżował 23-latek z powiatu przysuskiego. Mężczyzna przewoził około 36 gramów marihuany oraz dwie porcje amfetaminy. 23-latek został zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *