REKLAMA

Stary Ogólniak najlepszy w III Koneckim Maratonie Pływackim [wideo, zdjęcia]

Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w sobotę zorganizowali już III Konecki Maraton Pływania. Tym razem jego uczestnicy przepłynęli dokładnie 15 kilometrów i 300 metrów. 

REKLAMA

Konecki rekord w pływackim maratonie, czyli pływaniu w zmianach przez godzinę bez przerwy wynosi 23 kilometry i 625 metrów. Tym razem od początku było wiadomo, że rekord nie padnie, bo na starcie stanęło po prostu mniej drużyn. –„Rekord nie padł, ponieważ z przyczyn zdrowotnych w dniu wczorajszym wycofało się technikum: dzieci się pochorowały i zrezygnowano z drużyny. Wyniki jest łączny, więc tak jakby jeden tor był pusty i niestety biorąc pod uwagę, że średnio drużyna płynie około 4 kilometrów to już na samym starcie było wiadomo, że rekord nie zostanie pobity. Tu jednak nie chodzi o rekord, a o to, że młodzież zamiast siedzieć przed komputerem mogła tutaj wystartować, co jest z korzyścią dla ich zdrowia.” – opowiada nam Marek Jędrasik, wiceprezes Koneckiego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji.

W sobotnim maratonie, który rozegrano na Pływalni Miejskiej w Końskich udział wzięło kilkudziesięciu miłośników pływania. Na każdym z torów pływała inna drużyna: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Ekonomik wspierany przez członków Koneckiego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich. Najlepszy wynik uzyskali zawodnicy z tak zwanego „Starego Ogólniaka”.

REKLAMA

Półtorej godziny przed maratonem dorosłych po raz pierwszy odbył się maraton dziecięcy. –„Był pierwszy maraton dzieci, to był taki półmaraton. Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli pływały przez pół godzinki. Osiągnęły tam dystans 8,5 kilometra i myślę, że to jest też dobry wynik.”  – mówi Marek Jędrasik.

Na zakończenie każdy uczestnik maratonu z rąk burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego otrzymał specjalny pamiątkowy medal oraz certyfikat uczestnictwa.

Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji z prezesem Wojciechem Nowkiem i wiceprezesem Markiem Jędrasikiem już zapowiada kolejne imprezy sportowe integrujące mieszkańców Końskich. Każdy kto chciałby zaangażować się w działania stowarzyszenia może skontaktować się z konecką Pływalnią Miejską.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Stary Ogólniak najlepszy w III Koneckim Maratonie Pływackim [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Wygraliśmy III Konecki Maraton Pływacki | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *