REKLAMA

Strażacy walczyli o puchary [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na stadionie Neptuna w Końskich odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach rywalizowało ze sobą 11 jednostek z terenu gminy Końskie.

REKLAMA

Strażacy sprawdzili się w dwóch kategoriach:  sztafecie pożarniczej 7×50 i ćwiczeniu bojowym, które polegało na zapaleniu  motopompy, zaczerpnięciu wody, połączenia węży i strąceniu pachołków. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie brygadier Marek Kowalczyk oraz st. kapitan Michał Krzeszowski. Komentatorem zawodów był bryg. w stanie spoczynku Tadeusz Nowakowski.

„To są eliminacje do zawodów powiatowych. Mamy nadzieję, że będą one przebiegały sprawnie, efektywnie i skutecznie. Wszystkie drużyny są  w pełnej gotowości, mobilizują się wzajemnie i walczą o najlepsze wyniki.” – mówił wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Walka o podium była niezwykle zacięta. Najlepsi okazali się druhowie z jednostki OSP Modliszewice, drugie miejsce wywalczyli strażacy z Dziebałtowa, trzecie – OSP z Nieświnia. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Modliszewice – 102 sek.
2. Dziebałtów – 106,5 sek.
3. Nieświń – 116,5 sek.
4. Kazanów – 119,1 sek.
5. Bedlenko – 122,6 sek.
6. Sworzyce – 122,7 sek.
7. Końskie – 125,7 sek.
8. Pomorzany – 128 sek.
9. Wąsosz – 132,4 sek.
10. Proćwin – 136,9 sek.
11. Kornica – 150,5 sek.

Gminne Zawody Pożarnicze w Końskich 30

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *