REKLAMA

Strażacy z powiatu koneckiego zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19 [zdjęcia]

Ponad pół miliona strażaków OSP oraz ponad 30 tys. strażaków PSP w całym kraju bierze udział w akcji #SzczepimySię. Także druhowie z powiatu koneckiego włączyli się do działań, które mają na celu promować informacje o szczepieniach przeciwko COVID-19. 

REKLAMA

„Na terenie całego kraju strażacy ochotnicy zostali włączeni do akcji zachęcającej do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Strażacy z Rudy Malenieckiej roznosili wczoraj na swoim terenie ulotki do wszystkich posesji. Ulotka zawiera zbiór informacji niezbędnych do prawidłowej rejestracji i numer telefonu gminnego koordynatora do spraw szczepień” – czytamy na fanpage’u OSP Ruda Maleniecka.

REKLAMA

„Również i nasza jednostka włączyła się do wsparcia Narodowego Programu Szczepień. Nasi strażacy roznosili ulotki dotyczące COVID-19 w której zawarte były informacje profilaktyczne oraz szczepieniowe” – piszą strażacy z OSP Radoszyce.

Strażacy roznoszą ulotki do skrzynek pocztowych każdej posesji. Wiemy, że oprócz OSP Ruda Maleniecka i OSP Radoszyce w naszym powiecie ulotki dostarczali także m. in. ochotnicy z OSP Węgrzyn, OSP Dziebałtów i OSP Modliszewice.

Przypominamy, że strażacy z powiatu koneckiego nie tylko roznoszą ulotki oraz zachęcają do szczepień, ale także pomagają transportować tych, którzy nie mogą sami dotrzeć do punktu szczepień – wystarczy skontaktować się z dowolnymi służbami lub infolinią szczepień i poprosić o taki transport.

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka, OSP Radoszyce, OSP Węgrzyn, OSP Dziebałtów, OSP Modliszewice):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *