REKLAMA

Strażacy z Rudy Malenieckiej mają piękną, nową remizę! [zdjęcia]

Po wielu miesiącach prac, przy sporym opóźnieniu gotowa jest już remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej i trzeba przyznać, że ten obiekt prezentuje się niezwykle efektownie po przebudowie. Obecnie budynek czeka już tylko na ostateczny odbiór. 

REKLAMA

Budynek zyskał nowy wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny, stał się bardziej przyjazny dla samych użytkowników i środowiska przez dobre ocieplenie, wymianę ogrzewania (pojawił się piec na pelet). I chociaż ostatnie miesiące były bardzo trudne dla druhów z Rudy Malenieckiej, między innymi musieli oni w domach przechowywać część sprzętu, czy strażackie ubrania, to teraz wszyscy są szczęśliwi.

REKLAMA

Remiza wygląda naprawdę efektownie i zapewne też efektywnie będzie spełniać swoją rolę. Podczas prac wykonano między innymi wymianę konstrukcji dachu, rynien, okien, grzejników, pieca, elektryki, malowanie pomieszczeń, ocieplenie budynku i montaż piorunochronu.

Koszt przebudowy to 445 tysięcy złotych, z czego 45% pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych. Niebawem odwiedzimy ten obiekt z naszą kamerą i opowiemy jeszcze więcej o tej ważnej dla gminy Ruda Maleniecka inwestycji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *