REKLAMA

Strzelcy pomogą w zakupach czy wyprowadzeniu zwierząt

Nieprzerwanie trwa akcja Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie mająca na celu wsparcie seniorów oraz osoby potrzebujące w wykonaniu codziennych czynności podczas pandemii. Organizator szczególnie zachęca do poproszenia o pomoc w okresie przed świętami Wielkanocnymi, kiedy to ruch w sklepach jest duży, a dzięki strzelcom można uniknąć ryzyka zakażenia się. Zgłaszać się można pod numerem 535 336 606.
Organizatorem akcji jest druż. Piotr Malinowski, zastępca dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Służba strzelców skierowana jest do starszych osób oraz tych, którzy nie są w stanie sami wykonać najpotrzebniejszych sprawunków. Wolontariusze chętnie wykonają podstawowe zakupy spożywcze lub apteczne. Mogą także wyprowadzić psa lub wyrzucić śmieci.

REKLAMA

Działania prowadzone są nieodpłatnie na terenie gmin Końskie, Gowarczów i Żarnów. Wystarczy zadzwonić na numer 535 336 606, a dyspozytor wyznaczy wolontariusza, który wykona zlecenie. Ważne jest, aby pamiętać, że strzelcy nie mogą obsłużyć osób przebywających w kwarantannie.

Od początku epidemii w Polsce nasi strzelcy w dwóch edycjach akcji dla seniorów wykonali łącznie 42 zlecenia. Na początku współpracowali z harcerzami z Hufca ZHP Końskie, następnie podjęli samodzielne działania będąc w stałym kontakcie z lokalnym Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Zlecenie wykonania zakupów będzie odbywać się tak samo jak wcześniej: wolontariusz wyposażony będzie w rękawiczki, maseczkę i będzie musiał utrzymać dwumetrowy odstęp. Potrzebujący położy pieniądze na wycieraczce wraz z listą zakupów i torbą na nie, a wolontariusz po ich zrobieniu umieści je wraz z paragonem przy drzwiach, by osoba mogła je bezpiecznie odebrać. W przypadku wyprowadzenia psa na spacer – zwierzę musi mieć kaganiec.

Przypominamy, że zgłoszenie zapotrzebowania na pomoc można zgłaszać do organizatora Piotra Malinowskiego pod numerem 535 336 606.

REKLAMA

One thought on “Strzelcy pomogą w zakupach czy wyprowadzeniu zwierząt

  1. […] Przypominamy także, że akcja na rzecz osób starszych, chorych lub potrzebujących, które nie przebywają w kwarantannie, będzie trwała do końca epidemii koronawirusa w Polsce. Strzelcy oferują zrobienie zakupów, wyprowadzenie zwierzaka czy wyrzucenie śmieci. Więcej o akcji przeczytacie Państwo TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *