REKLAMA

Strzelcy zbierają na sprzęt ratowniczy

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie ruszyli z internetową zrzutką pieniędzy na zakup sprzętu, który pomoże w ich szkoleniu i działaniach na rzecz lokalnej społeczności.  Wesprzeć możecie ich TUTAJ.

REKLAMA

Koneckich strzelców z JS2026 znamy między innymi z akcji dla seniorów, która ma na celu wsparcie potrzebujących poprzez robienie zakupów przez wolontariuszy zebranych pod opieką druż. ZS Piotra Malinowskiego. Członkowie organizacji  pojawiają się też jako grupa zabezpieczeniowa i wsparcie medyczne na imprezach kulturalnych czy sportowych. W najbliższym czasie spotkacie ich również np. na zbliżającym się wielkimi krokami Piekielnym Maratonie Pieszym, o którym pisaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

Poza służbą na rzecz lokalnej społeczności strzelcy szkolą się też z różnych taktyk wojskowych, w tym między innymi z zakresu ratownictwa. Ta część pochłania dużą ilość pieniędzy, które często wykładane są z kieszeni dowództwa.

„Mimo pandemii nie przestaliśmy się szkolić. Co prawda zmieniliśmy formę, ale i poszerzyliśmy zakres i zwiększyliśmy częstotliwość. Dzisiaj stawiamy na wyszkolenie młodzieży gotowej do niesienia pomocy w różnych sytuacjach. Jednak, by szkolić dobrze i nauczyć młodzież odpowiednich nawyków i umiejętności, potrzebujemy wsparcia. Nasze zapasy materiałów do szkolenia w trakcie pandemii wyczerpały się do zera. Nasz sprzęt ratowniczy, który posiadamy zużył się na tyle, że w sytuacji niesienia pomocy nie mamy czym ratować” – pisze w opisie zrzutki dowódca jednostki chor. ZS Dominika Stefańczyk.

Strzelcy nie poddają się i tym razem proszą o pomoc w uzyskaniu środków na sprzęt ratowniczy, aby móc dalej efektywnie szkolić się i nieść pomoc lokalnej społeczności. Wesprzeć można ich poprzez wpłacenie choćby symbolicznej kwoty TUTAJ.

Przypominamy także, że akcja na rzecz osób starszych, chorych lub potrzebujących, które nie przebywają w kwarantannie, będzie trwała do końca epidemii koronawirusa w Polsce. Strzelcy oferują zrobienie zakupów, wyprowadzenie zwierzaka czy wyrzucenie śmieci. Więcej o akcji przeczytacie Państwo TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz