REKLAMA

Świetna atmosfera na festynie Społem. Duże zainteresowanie akademią Neptuna [wideo, zdjęcia]

W sobotę Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Końskich w partnerstwie z klubem piłkarskim Neptun zaprosiły na piknik pod hasłem „Nareszcie wakacje!” na stadionie OSiR. Zainteresowanie wydarzeniem było duże. 

REKLAMA

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Społem zorganizowało festyn z myślą o nich oraz by zaznaczyć swój jubileusz działania w naszym regionie –„To jest 125 lat naszego istnienia na terenie miasta i gminy Końskie. Zawsze byliśmy ze społeczeństwem, zawsze staraliśmy się społeczeństwu pomagać nie tylko w formie handlowej, ale i edukacyjnej, i społecznej. To nie jest pierwszy festyn, który organizujemy. Ostatnio to było utrudnione przez pandemię, ale wracamy. Uważamy, że przede wszystkim dzieci – więc coś dla dzieci chcemy zrobić. Stąd  festyn związany też z naszym „leciem” – mówi Jerzy Cholewiński, prezes PSS Społem Końskie.

Wydarzenie mogło odbyć się dzięki współpracy kilku zaangażowanych partnerów –„Nie robimy tego sami, działamy w partnerstwie z Neptunem, naszym klubem sportowym .W przyszłości będziemy trochę bardziej zacieśniać nimi współpracę […] Robimy to z Neptunem, Urzędem Miasta, bo otrzymaliśmy stadion na imprezę zupełnie nieodpłatnie. Wszystko dla dzieci. Są zabawy z animatorami, jest nasza straż, nasza policja i szereg jeszcze atrakcji”  – dodaje Cholewiński.

REKLAMA

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, ale kolejki ustawiały się także do animatorów, którzy malowali buźki czy robili dziecięce tatuaże. Wielu chętnych chciało skorzystać także z darmowej waty cukrowej. Sporo dzieciaków korzystało z gier i animacji przygotowanych przez organizatorów.

W trakcie festynu MKS Neptun Końskie prowadził zapisy do nowoutworzonej Akademii Piłkarskiej dla najmłodszych, klub zachęcał także do zapisywania dzieci do klas sportowej tworzonej w Zespole Placówek w Stadnickiej Woli –„To co nam przyświeca, cel jakim jest wszechstronny rozwój i dbanie o zdrowie i aktywność fizyczną dzieciaków z miasta i gminy, ale i całego powiatu. To jest naszym głównym zadaniem, to będziemy realizować. Chcemy jak najwięcej dzieci przyciągnąć do piłki nożnej, do sportu. Jednym z pomysłów jest powstanie pierwszej klasy sportowej w Szkole Podstawowej. W tych działaniach będziemy jak najmocniej brali udział. By do nas dołączyć wystarczy kontakt mailowy – wszystko jest u nas na Facebooku, również kontakt telefoniczny […] Nabory są cały czas otwarte, zapraszamy zarówno do szkoły, jak i akademii” – opowiada Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

Listy z zapisami do akademii bardzo szybko się zapełniały, a po sportowych zmaganiach dzieci oraz ich rodzice mogli uczestniczyć też w pokazać przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną oraz Komendę Powiatową Policji z Końskich – między innymi prezentowano tresurę policyjnego psa o imieniu Baki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *