REKLAMA

Sympozjum naukowe o zdrowiu w Stąporkowie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie zaprasza na IV Powiatowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się 22 października o godzinie 9:00. W programie znajdą się między innymi wykłady etnologiczne, o ziołolecznictwie czy zajęcia fitness.

REKLAMA

Wydarzenie będzie organizowane pod hasłem „Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko jest niczym bez zdrowia” i odbędzie się w murach szkoły w piątek 22 października o godzinie 9:00.

REKLAMA

W pierwszej części programu znajdą się:

  • Wykład etnolożki mgr Katarzyny Dubeltowicz z Muzeum Wsi Kieleckiej o nazwie „Obyczajowość dworska i chłopska w zakresie leczenia chorób, higieny osobistej, higieny przestrzeni życiowej oraz kosmetyki – porównanie grup społecznych, wykazanie różnic i podobieństw dwóch klas społecznych”
  • Wykład o ziołolecznictwie mgra inż. Jakuba Urbana z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie o nazwie „Ziołowo i zdrowo” – czyli o wykorzystaniu ziół w profilaktyce i leczeniu człowieka.
  • Podsumowanie konkursów plastycznego i literackiego (wraz z wręczeniem nagród i dyplomów dla uczniów)
  • Przedstawienie przez uczniów ZSP w Stąporkowie prezentacji multimedialnej nt. „Motyw zdrowia w literaturze”
  • Występ uczniów ZSP w Stąporkowie

Po krótkiej przerwie odbędzie się część warsztatowa dla uczniów, a następnie o godzinie 13:30 zajęcia fitness dla dziewcząt ZSP w Stąporkowie prowadzone przez Kaję Gajewską.

REKLAMA

One thought on “Sympozjum naukowe o zdrowiu w Stąporkowie

  1. bikom pisze:

    Tak leczcie się ziołami sami, bo na służbę zdrowia w gminie Stąporków i tak nie ma co liczyć !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *