REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Górnikach z nowym sprzętem multimedialnym! [wideo, fotogaleria]

W piątek w Szkole Podstawowej w Górnikach miało miejsce uroczyste otwarcie „Centrum Edukacji Multimedialnej…”, w ramach którego firma Nexera Holding Sp. z o. o. zakupiła sprzęt dla placówki. Jest to jedyna szkoła w Polsce, która otrzymała możliwość udziału w takiej inicjatywie.

REKLAMA

Sprzęt, który szkole zapewniła spółka to: 6 komputerów, 6 monitorów, 6 biurek wraz z fotelami, projektor oraz router łącznie opiewające na kwotę niemal 17 tysięcy złotych. Firma odpowiedzialna jest także za Ogólnopolską Sieć Edukacyjną dostarczając światłowodowy internet do około 1500 placówek oświatowych w kilku województwach, także do Szkoły Podstawowej w Górnikach.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele firmy Nexera Holding: prezes zarządu Jacek Wiśniewski, marketingowiec Anna Chojnowska oraz pracownicy, a także burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala, dyrektor szkoły Sławomir Staciwa, przedstawiciele rady rodziców, nauczyciele i uczniowie.

REKLAMA

O wadze nowoczesnych technologii w edukacji dzieci i młodzieży opowiadał nam dyrektor szkoły Sławomir Staciwa –„Młodzież nie sięga wyłącznie po książki, sięga też do internetu i na co dzień posługuje się smartfonami, laptopami, tabletami i stamtąd czerpie wszelkie informacje. My też nie możemy zatrzymać się w miejscu i musimy przejść z tej epoki kredy do bardziej nowoczesnego nauczania. Oczywiście ono cały czas było w tej szkole, ale trudno prowadzić takie nauczanie przy pomocy jednego komputera czy jednej pracowni komputerowej, która ma już swoje lata” – opowiadał Sławomir Staciwa.

„Szybki internet to jest okno na świat. W tej chwili bez szybkiego internetu droga edukacji i nie tylko ma pewne utrudnienia. W związku z tym, by równać szanse dla młodzieży czy to w dużym mieście, czy w mniejszym czy też na wioskach to przede wszystkim podstawą jest szybki internet – dodaje Michał Pękala.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty apel, podczas którego kilka słów do społeczności szkolnej skierował prezes zarządu firmy Nexera Holding Jacek Wiśniewski –„Jesteście pierwszą szkołą, która nas zaprosiła do udziału w takim zakresie i z tą odwagą i determinacją pan dyrektor wystąpił do nas o dofinansowanie tego projektu multimedialnego centrum. Szczerze mówiąc – był pierwszy. My pracujemy w sumie z ponad 1500 placówkami oświatowymi w Polsce i to jest pierwsza taka placówka, także gratuluję tej determinacji” – przemawiał Jacek Wiśniewski.

Uczniowie szkoły wręczyli również kwiaty zaproszonym gościom oraz podziękowali im za wkład włożony w rozwój placówki. Dyrektor szkoły wielokrotnie podkreślał, że to owocna współpraca z m. in. gminą i radą rodziców jest kluczem do podjęcia, zorganizowania i wdrożenia w życie działań mających na celu dobro szkoły. Sławomir Staciwa przypomniał także obecnym o powstającym przy szkole mini-amfiteatrze, którego oddanie do użytku planowane jest w okolicach maja oraz wręczył przedstawicielom firmy Nexera Holding zaproszenia na stulecie oraz nadanie imienia Szkole Podstawowej w Górnikach, które odbędzie się 4 września.

Po uroczystym apelu dyrektor oprowadził gości po salach lekcyjnych, w których znajdowały się projektory oraz interaktywne tablice. Nauczycielki prowadzące wówczas zajęcia opowiadały o tym, w jaki sposób korzystają z dóbr nowoczesnych technologii zainstalowanych w ich salach podkreślając, jak ważny jest e-learning w edukacji obecnej młodzieży. Na koniec reprezentanci klas 5-8 z pomocą gości wzięli udział w internetowym quizie wiedzy szkolnej za pośrednictwem szybkiego, światłowodowego internetu.

Warto także dodać, że każda klasa w szkole wyposażona jest w rzutnik, interaktywną tablicę, a przedszkolaki mają także „magiczny dywan”, dzięki któremu aktywnie biorą udział w grach i zabawach edukacyjnych.

Dyrektor Staciwa został także zaproszony przez firmę Nexera Holding do udziału w prestiżowym szkoleniu, o czym nam opowiedział –„Zostało zaproponowane szkolenie dla menadżerów, które obejmuje tylko 35 dyrektorów szkół z całej Polski. Zostałem zaszczycony zaproszeniem do tego projektu. Uznałem, że takie zaproszenie ze strony dodatkowej, jakby prezent, bo oczywiście szkolenie jest jednoosobowe i dotyczy tylko dyrektora szkoły, ale jestem przekonany, że doświadczenie, jakie będę mógł zdobyć na spotkaniu z coachami, trenerami, osobami z działów zarządzania, marketingu i wymiana doświadczeń z nimi pozwolą na jeszcze lepsze zarządzanie tą placówką, jeszcze lepsze efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej” – Sławomir Staciwa.

Na koniec goście wraz z personelem szkoły udali się na poczęstunek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *