REKLAMA

Szkoła w Stadnickiej Woli zaprasza na charytatywny kiermasz! [wideo]

Piękne ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta można zakupić podczas bożonarodzeniowego kiermaszu w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Dochód przeznaczony będzie na stypendia dla zdolnych, ale nieco biedniejszych uczniów. 

REKLAMA

„Zbieramy pieniądze na Stypendia Świętego Mikołaja. Jak co roku, to już trzeci raz i jest to nasza świąteczna tradycja, że uczniowie przynoszą ciasta, ozdoby i zbieramy pieniądze na stypendia. Fundacja Świętego Mikołaja mnoży te pieniądze, które my zbieramy. Za każde 500 złotych, które zbierze szkoła fundacja dokłada 250 złotych, a teraz jest taka fajna sytuacja, że do 21 grudnia jest specjalna akcja i za każde 500 złotych możemy dostać drugie 500 złotych. Po danym roku szkolnym możemy te środki przeznaczyć na stypendia na kolejny rok szkolny dla naszych uczniów.” – opowiada Iwona Brzezińska, nauczycielka i koordynatorka działań Fundacji Świętego Mikołaja w szkole w Stadnickiej Woli.

Tylko na trwający rok szkolny w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli ze środków fundacji ufundowano sześć stypendiów za łączną kwotę ponad jedenastu tysięcy złotych. Na tę pulę złożyły się pieniądze zebrane przez szkołę w poprzednim roku szkolnym oraz środki dorzucone proporcjonalnie przez fundację. Społeczność szkolna ma nadzieję, że między innymi dzięki kiermaszowi ten wynik uda się poprawić. Na stoisku znajdziemy przepyszne ciasta oraz piękne, świąteczne ozdoby –„To jest praca uczniów, bo dużo rzeczy robili na kółku plastycznym, troszkę na zajęciach. Część osób przyniosła swoje ozdoby, ale również prace robiła też nasza kochana pani Justyna Soja-Sadowska. W tym roku udzielała się sporo pani pedagog Katarzyna Świercz” – mówi Iwona Brzezińska.

REKLAMA

Kiermasz trwać będzie jeszcze przez czwartek oraz piątek w godzinach od 8 do 15. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia (Justyna Soja-Sadowska):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *