REKLAMA

Szkoła z Radoszyc wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym [zdjęcia]

Uczniowie z klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego z Radoszyc realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Przygotujmy lepszy świat”. Placówka zajęła 10 miejsce w rankingu wszystkich szkół biorących udział w tym projekcie. 

REKLAMA

Kampania edukacyjna „Przygotujmy lepszy świat” jest inicjatywą firmy Knorr i organizacji pozarządowej  Pro-Veg, będącej jednocześnie partnerem merytorycznym akcji. „Podczas realizowanego programu towarzyszyło nam hasło „Mała zmiana na naszym talerzu, może być wielka jak nasza planeta!”. W ramach akcji zostały przeprowadzone interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe MEN. Celem programu było pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety, a przede wszystkim propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa” – opowiada koordynatorka programu w szkole w Radoszycach Monika Lesiak.

REKLAMA

Program był realizowany od 17 października do 31 marca 2021 r. Nauczyciele przeprowadzili interaktywne lekcje dostosowane do wieku uczniów, które w sposób teoretyczny i praktyczny pomogły dzieciom zrozumieć zależności między dietą, a kondycją naszej planety. W ramach zadań uczniowie wykonywali proste obserwacje i eksperymenty dotyczące zjawisk przyrodniczych i tworzyli z nich notatki. Poznali również ciekawe przepisy oparte na składnikach roślinnych. Uczestnicy z najmłodszych klas wraz z rodzicami przygotowywali w domu posiłki, których głównym składnikiem było warzywo tygodnia, m.in. papryka, jarmuż, brokuł, pomidor, rukola, buraki, cukinia, ciecierzyca, itp. Fotografowali je, opisywali i przesyłali zdjęcia. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku dawało możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody dla szkół i dla klasy. Zdjęcia zostały zamieszczone na stronie projektu, dzięki czemu szkoła zdobywała dodatkowe punkty w konkursie towarzyszącym programowi. Punktowane były również przeprowadzone lekcje oraz wypełnienie ankiety przez rodziców.

„Druga edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dobiegła końca. W trakcie trwania programu przesłaliśmy około 7 tysięcy zdjęć. Warto było, w rankingu ogólnopolskim nasza szkoła zajęła 10 miejsce w Polsce na 673 szkoły biorące w nim udział. Składam gratulacje uczniom i ich rodzicom. Dziękuję za pomysłowość i wytrwałość wszystkim, a także tym, którzy chociaż raz włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za zaangażowanie w realizację programu, pomoc i przesyłanie zdjęć do szkolnego koordynatora, jak również bezpośrednio na stronę projektu: z klasy I A (wychowawca Anna Myśliwa): pani A. Dorobek, pani S. Maciążek i pani A. Mogieła, z klasy III A (wychowawca Elżbieta Szemberg): p. B. Barczyckiej i p. A. Błotnickiej, z klasy III B (wychowawca Bożena Lachowska): p. M. Elster, p. A. Cichackiej oraz p. D. Szwed” – mówi Monika Lesiak.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *