REKLAMA

Szkoły w gminie Fałków z nowoczesnymi pracowniami informatycznymi

Jakiś czas temu szkoły w gminie Fałków zostały wyposażone w nowoczesne, informatyczne urządzenia. W ramach projektu samorządu województwa świętokrzyskiego „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” szkoły otrzymały wyposażenie nowych pracowni informatycznych. Natomiast dzięki inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Aktywna tablica” placówki dostały interaktywne tablice.

REKLAMA

Fot. Gmina Fałków

Od nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie i w Czermnie z zadowoleniem korzystają z nowych pracowni informatycznych, które zostały  uruchomione w tych edukacyjnych placówkach dzięki pozyskanemu przez Gminę Fałków dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. W ramach zrealizowanego projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” szkoły otrzymały łącznie 44 nowoczesne zestawy komputerowe o łącznej wartości około 138 tysięcy złotych przy 80 % dofinansowaniu ze środków unijnych.

Gmina Fałków pozyskała także dotację na realizację programu MEN rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach Programu zostały zakupione po dwie tablice dla szkół w gminie – nowoczesne ekrany dotykowe, które zastąpiły tradycyjne tablice szkolne. Pozyskane multimedia zdecydowanie uatrakcyjniły proces uczenia się. Dzięki nim uczniowie przenoszą się w świat interaktywnej przygody z nauką co czyni proces uczenia się bardziej skutecznym. Łączna kwota zadania wyniosła ponad 30 tysięcy złotych, w tym 80% pochodzi z pozyskanej dotacji.

REKLAMA

Fot. Gmina Fałków

Projekt „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” obejmuje 49 gmin z całego województwa, w których 79 szkół uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni informatycznych. Z naszego powiatu do realizowanej inicjatywy przystąpiła także gmina Stąporków, która niedawno także otrzymała sprzęt. Ogólna wartość całego projektu to ponad 4,7 miliona złotych, z czego unijne dofinansowanie to aż 3,5 miliona złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *