REKLAMA

Szóste aktywne zakażenie w powiecie. To 23 przypadek koronawirusa. Raport

W piątek dowiadujemy się o 6 aktywnym i 23 w ogóle potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie koneckim. Podajemy dane z powiatu, województwa i kraju. 

REKLAMA

-„Potwierdzamy 23 zakażenie w naszym powiecie. Obecnie jest więc 6 aktywnych przypadków, w tym 3 w Szpitalu Jednoimiennym w Starachowicach i 3 w izolacji w warunkach domowych. Nowa zakażona to starsza kobieta, która przebywała na kwarantannie. Jest ona z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. Kobieta jest obecnie w izolacji domowej” – mówi nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny z Końskich.

REKLAMA

74 osoby na terenie powiatu koneckiego przebywają obecnie w kwarantannie domowej. Wśród 23 dotychczas potwierdzonych przypadków odnotowujemy: 6 wspomnianych aktywnych chorych, 1 zgon i 16 ozdrowieńców.

Na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono na ten moment 511 zachorowań na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 263 ozdrowienia. Ministerstwo Zdrowia w piątkowy poranek poinformowało o 129 nowych przypadkach zachorowań. W sumie w kraju odnotowano do tej pory: 25 177 zakażonych, 1127 zmarłych i 12 410 wyleczonych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *