REKLAMA

Sztab zarządzania kryzysowego zebrał się w sprawie Fałkowa [zdjęcia]

W środę 6 listopada w Starostwie Powiatowym w Końskich zebrał się sztab zarządzania kryzysowego w sprawie powtarzających się pożarów składowiska odpadów w Fałkowie. 

REKLAMA

W posiedzeniu udział wzięli między innymi: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Robert Sabat, burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala, radny powiatowy Wojciech Owczarek, który jako sekretarz reprezentował też gminą Słupia Konecka, wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca, wicewójt Fałkowa Krzysztof Bajor oraz dyrektor SANEPiD-u Końskie Anna Wojtasińska.

REKLAMA

Wspólnie z przedstawicielami różnych jednostek dyskutowano, jak rozwiązać problem związany z kolejnym w ciągu kilku miesięcy pożarem, który miał miejsce na składowisku odpadów. Był to już szósty pożar składowiska, a szczegóły na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Podczas spotkania podkreślono, że na terenie zakładu obecnie zalega zbyt duża ilość odpadów, która według dokumentacji nie powinna się tam znajdować, a dostarczane odpady powinny być na bieżąco przetwarzane. Ostatni szósty już pożar na terenie tego obiektu zaangażował w akcje gaśniczą 24 jednostki Straży Pożarnej z całego województwa świętokrzyskiego i są to głównie państwowe jednostki. Pożar obejmuje znaczącą powierzchnię, liczącą 2400 m2. Jak zaznaczył starosta – Grzegorz Piec, sytuacja na terenie gminy Fałków jest problematyczna również dla całego powiatu i wymaga zaangażowania bardzo znaczących środków finansowych.

Przypomnijmy, że w piątek o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy w Fałkowie odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona sytuacji związanej z pożarami składowiska.

Zdjęcia (Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *