REKLAMA

Termomodernizacja SP w Czermnie zmierza ku końcowi [wideo, zdjęcia]

Szkoła Podstawowa w Czermnie jest w trakcie termomodernizacji, która zbliża się już ku końcowi. Gdy te prace się zakończą, włodarze gminy planują renowację obiektów sportowych na terenie placówki.

REKLAMA

„Prace polegają na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji tego obiektu. Zakres robót obejmował ocieplenie fundamentów, ścian zewnętrznych, dachu, jak również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto zostały wymienione oprawy oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, LED-owe, jak również wymieniony został kocioł ze starego, zużywającego mnóstwo węgla, na kocioł na biopaliwo, na pellet – nowoczesny i oszczędny” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Termin zakończenia prac związanych z termomodernizacją przypada na koniec sierpnia, włodarze gminy liczą jednak na dużo szybsze zakończenie remontu. Po zrealizowaniu tej inwestycji Szkołę Podstawową w Czermnie czeka jeszcze renowacja obiektów sportowych.

REKLAMA

„Będziemy chcieli odnowić zaplecze sportowe w tym obiekcie. Planujemy zmienić parkiet w sali gimnastycznej, salę wyposażyć w nowoczesny sprzęt sportowy, jak również dokonać remontu boiska, obecnie betonowego i wykonać tutaj nawierzchnię poliuretanową do boiska wielofunkcyjnego” – informuje nas Paweł Pękala.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Czermnie to koszt wynoszący około półtora miliona złotych, z czego aż 95% pochodzi z funduszy unijnych, natomiast projekt obejmujący renowację sali gimnastycznej w Czermnie oraz boisk poliuretanowych zarówno w Czermnie, jak i w Fałkowie opiewa na 700 tysięcy złotych, przy 75% dofinansowania.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Termomodernizacja SP w Czermnie zmierza ku końcowi [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Jasna elewacja domu – na co zwrócić uwagę? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *