REKLAMA

To była piękna Gala Sportu! Poznaliśmy najlepszych sportowców gminy Końskie! [fotorelacja]

To była piękna Gala Sportu, a swoją obecnością zaszczyciły ją prawdziwe gwiazdy. W czwartkowy wieczór w sali bankietowej Astoria w Końskich odbyła się kolejna już edycja Koneckiej Gali Sportu 2020. Za oprawę wizualną tego wydarzenia odpowiadała ekipa tkn24.pl. 

REKLAMA

Na gali gościły gwiazdy polskiej lekkoatletyki: Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik

Relacja wideo już w piątek w tkn24.pl.
Konecka Gala Sportu rozpoczęła się od prezentacji filmu, który w skrócie opisywał emocje dostarczane fanom na wszystkich arenach sportowych gminy. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno legendy lokalnego sportu Piotra Pytki. Gospodarzami uroczystości byli: burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, jego zastępca odpowiedzialny za gminny sport Krzysztof Jasiński, a całą galę przygotowali pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich przy współudziale pracowników Domu Kultury.

Wśród obecnych znaleźli się: Wybitni sportowcy: karateka; wicemistrz świata Maciej Mazur; Iga Baumgart – Witan i Małgorzata Hołub – Kowalik  z polskiej złotej sztafety 400 x 400 metrów; trener wspomnianych „złotek” Aleksander Matusiński. Obecni byli także działacze klubów sportowych i związków; radni miejscy oraz przedstawiciele jednostek gminy Końskie. Najważniejszymi gośćmi wieczoru byli jednak sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z gminy Końskie! 

REKLAMA

Goście gali podzielili się z nami swoimi wrażeniami i opowiedzieli o swoim sportowym roku. Rozmowy z nimi zobaczycie już jutro w naszej relacji wideo. 

Świetny pokaz dał Konecki Klub Karate Kyokushin

 

Pierwszym aktem święta wszystkich związanych ze sportem z gminy Końskie był niezwykle efektowny pokaz karate przygotowany przez Konecki Klub Karate Kyokushin pod dowództwem Mateusza Garbacza.

Potem obecni mogli też podziwiać film opowiadający o ostatnich 12 miesiącach w koneckim sporcie, a następnie poznawali już nazwiska kolejnych najlepszych sportowców gminy Końskie. Całą uroczystość prowadził dziennikarz Radia Kielce Rafał Szymczyk.

A wśród nagrodzonych znaleźli się:

„Sportowcem Roku 2019″ w dyscyplinie KARATE została Oliwia Małecka
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie MMA został Gerard Bąk
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie KICKBOXING została Wiktoria Czyżewska
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie TRÓJBÓJ SIŁOWY został Dawid Stachurski”
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie KULTURYSTYKA I FITNESS został Przemysław Świercz
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie TANIEC SPORTOWY została Maria Frączyk
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie TRIATHLON został Przemysław Szymanowski
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie PŁYWANIE został Szymon Grot
Wyróżnienie w kategorii „Sportowiec Roku 2019” w dyscyplinie MOTOCROSS otrzymał Wiktor Płodzik
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie PIŁKA RĘCZNA został Przemysław Matyjasik
„Sportowcem Roku 2019” w dyscyplinie PIŁKA NOŻNA został Łukasz Herda
„Niepełnosprawnym Sportowcem Roku 2019” został Kamil Ocetek
Drużyną Roku 2019 zostaje Drużyna Seniorów Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej
Trenerem Roku 2019 zostaje Bartłomiej Gad
Nagrodę w kategorii ODKRYCIE ROKU 2019 otrzymuje Jakub Owczarek
Nagrodę Specjalną otrzymał Mateusz Garbacz
WYDARZENIEM SPORTOWYM ROKU 2019 jest: XIV Wyścig mjr Hubala – SANTE TOUR

Nagrodzono także zasłużonych działaczy sportowych i osoby pracujące na rzecz sportu: Damiana Staromłyńskiego, Adama Makucha, Piotra Bocheńskiego, Roberta Napierałę, Macieja Kiełbowskiego, Grzegorza Telkę, Pawła Mazurowicza, Arkadiusza Krakowiaka, Jana Wojnę, Grzegorza Andryszczyka, Roberta Białasa, Dariusza Sapieję, Karola Płodzika, Piotra Dwojakowskiego, Sebastiana Dwojakowskiego, Magdalenę Płodzik, Izabelę Milcarz, Dariusza Kosa, Mirosława Dworaka. Specjalne wyróżnienia „Przyjaciel Sportu” otrzymali przedsiębiorcy  wspierający różne kluby i środowiska: Norbert Jarosz i Łukasz Cygan z firmy BMS; Rafał Postuła z Odlewni Fansuld, Marcin Zapała firma Piomar, Anna Pluta i Rafał Brzechwa firma Optima, Paweł Bocheński z przedsiębiorstwa Bochen, Jarosław Paszyński firma Milap, Stanisław Pilarski, Nadleśnictwo Barycz, Nadleśnictwo Ruda Maleniecka.

Wicemistrz Świata Karate Open Maciej Mazur z wiceburmistrzem Końskich Krzysztofem Jasińskim, a w tle puchar za wiceczempionat globu.

Podczas gali przekazano także obszerną informację o wydatkach na sport w 2019 roku. Gmina Końskie przeznaczyła na tę dziedzinę łącznie 6 milionów 813 tysięcy 934 złote i 45 groszy. Prezentację o tym na co konkretnie poszły te pieniądze przedstawił wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński. Rozdano także stypendia dla sportowców z różnych klubu z regionu.

Za oprawę artystyczną widowiska odpowiadał Dom Kultury w Końskich, a na scenie zaprezentowali się wokaliści: Alicja Woldańska, Daniel Felińska, Maria Frączyk, Nina Filiks i Olaf Młodziński. Obszerną relację wideo z wydarzenia zaprezentujemy Państwu już wkrótce. Dziś zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć: 

Zdjęcia (A. Góral, P. Dołęga):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *