REKLAMA

To były piękne jasełka [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy odbyło się przedstawienie jasełkowe. 

REKLAMA

Podczas jasełek sala zapełniona była do ostatniego miejsca. Przedstawienie oglądali wychowankowie ośrodka i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście, a wśród nich znaleźli się m.in. biskup pomocniczy radomski Piotr Turzyński, Kamil Kubicki reprezentujący wojewodę świętokrzyskiego, przewodniczący Rady Powiatu Marian Król, członkowie Zarządu Powiatu Dorota Duda i Czesław Kurcbart, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski oraz ks. dziekan Andrzej Zapart. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektora ośrodka Jana Słuszniaka, który na wstępie powitał wszystkich zebranych.

Piękne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów szkoły przygotowane przez ks. Pawła Piwowarczyka sprawiło, że wszyscy poczuli już atmosferę zbliżających się świąt. Tuż po zakończeniu spektaklu głos zabrał bp Piotr Turzyński:

REKLAMA

„Niezwykłe święta, wszyscy to wiemy, że są to święta bardzo poruszające. Bóg staje się człowiekiem, Bożą Dzieciną i ta Boża Dziecina w każdym z nas porusza najdelikatniejsze struny. Mówimy, że są to święta rodzinne, ciepłe, dobre. Bóg dał nam największy prezent – swojego Syna, a z Synem przyniósł pokój, radość, sens życia. Przyszedł Syn Boży po to, aby nam służyć i to jest coś niezwykłego. Bóg sam przychodzi, aby służyć, zbawić, ocalać, to nam daje poczucie godności”.

Po życzeniach od biskupa i krótkiej modlitwie nadszedł czas na podzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy udali się na uroczystą kolację wigilijną.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *