REKLAMA

Tradycyjne spotkanie sympatyków Nowego Powiatu i Lewicy [wideo, zdjęcia]

W piątek w sali bankietowej Astoria w Końskich spotkali się sympatycy Nowego Powiatu Roberta Plecha oraz Nowej Lewicy. Gościem był poseł na Sejm RP Andrzej Szejna. Podczas spotkania padła ważna deklaracja – Nowy Powiat, który dotychczas był tylko komitetem wyborczym ma zostać przekształcony w lokalne stowarzyszenie. 

REKLAMA

„Wszystko w 2020 roku jest nowe. Nowy Powiat, Nowa Lewica. Takie cykliczne spotkanie co roku organizujemy dla wszystkich sympatyków Lewicy i różnych środowisk, które z nami współpracują, ale i ludzi którzy chcą aktywnie działać na rzecz gminy i powiatu koneckiego. Za nami jest rok niespotykany od 1989 roku. Trzykrotnie mieszkańcy powiatu szli do urn – 26 maja wybory do Europarlamentu, 16 czerwca przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego oraz jesienne wybory do naszego parlamentu. Jestem bardzo szczęśliwy, bo zarówno w wyborach do Europarlamentu Lewica pokazała, że jest silna, potem na jesieni wróciliśmy po czterech latach niebytu do Parlamentu RP i najważniejsze dla mnie – lokalne wybory 16 czerwca do Rady Powiatu Koneckiego. Z tego miejsca chcę bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom powiatu koneckiego, że obdarzyli nas takim zaufaniem. Zdobyliśmy najwięcej głosów jeżeli chodzi o miasto Końskie i dzięki temu mamy pięć mandatów i realną możliwość tworzenia koalicji w powiecie i wpływania na to co się dzieje w powiecie. A dzieje się dużo, bo zaczęliśmy od wypełniania naszych obowiązków, czyli od skrupulatnego, konsekwentnego spełnienia naszych obietnic. Jest za nami dopiero pół roku, a ja mam nadzieję, że co roku będziemy mogli na takim spotkaniu pochwalić się tym, że powiat dynamicznie się rozwija i co my radni jako przedstawiciele naszego społeczeństwa robimy pozytywnego dla wszystkich” – opowiadał nam Robert Plech, twórca Nowego Powiatu.

REKLAMA

W spotkaniu udział wzięło około 200 osób utożsamiających się z hasłami Nowego Powiatu oraz Nowej Lewicy. Wśród nich znaleźli się między innymi: wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Pacocha, czy wreszcie wicestarosta konecki Wiesław Skowron oraz Poseł na Sejm RP Andrzej Szejna

„Zaczęło się od Nowego Powiatu, dzisiaj będzie Nowa Lewica. Myślę, że Robert Plech będzie tutaj liderem nie tylko w powiecie, ale będzie razem ze mną współtworzył Nową Lewicę w powiecie koneckim. Mam głębokie przekonanie, że za trzy i pół roku w kolejnych wyborach parlamentarnych nasze ugrupowanie polityczne przejmie również współodpowiedzialność za kraj. Na to liczę i staram się przekonać mieszkańców Polski, że dobrze wybrali kilka miesięcy temu, dobrze zdecydowali, że przywrócili Lewicę do Parlamentu. A to widać gołym okiem, bo zajmujemy się sprawami zaniedbanymi przez PO i PiS i że nasz program jest programem społecznym, nowoczesnym, proeuropejskim i przede wszystkim bliski ludziom i ich problemom takim jak służba zdrowia, praca, edukacja, ochrona środowiska, wykluczenie komunikacyjne. To właśnie znaczy Lewica, a nie górnolotne hasła i polityka historyczna” – opowiadał nam Andrzej Szejna, poseł na Sejm RP.

„Wyrażam przekonanie, że nam będzie przybywać zwolenników i członków naszej organizacji. Na dzisiejszym spotkaniu również są osoby, które wstąpiły do nas z innych organizacji lub po raz pierwszy do nas przystąpiły. I na dzisiejszym spotkaniu również są osoby, które wstąpiły z innych organizacji lub po raz pierwszy wstąpiły do nas” – mówi z zadowoleniem o Nowym Powiecie i Nowej Lewicy Wiesław Skowron, wicestarosta konecki.

Jedną z osi dyskusji podczas spotkania były zbliżające się wybory prezydenckie. Przypomnijmy, że kandydatem Nowej Lewicy jest Robert Biedroń –„Tu nie chodzi tylko o to, że głosujemy na Roberta Biedronia, który jest pewnym symbolem postępu i otwartości, bo wszyscy myślą o nim przez pryzmat środowisk LGBT. Tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że on bardzo dużo mówi o służbie zdrowia; zaproponował tak zwaną rentę wdowią, zaproponował walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Powiedział, że w jego programie duże znaczenie będą miały połączenia kolejowe i autobusowe i że one mają dochodzić do każdej najmniejszej, miejscowości w Polsce. Chcę powiedzieć tym, którzy mają wątpliwości, że głosując na Roberta Biedronia głosują na program nowej, nowoczesnej lewicy” – tłumaczy poseł Szejna.

Podczas spotkania padły deklaracje dalszej walki o zmianę funkcjonowania powiatu koneckiego, ale i wszystkich jego gmin. Dowiedzieliśmy się, że komitet Nowy Powiat Roberta Plecha ma stać się organizacją, która będzie chciała na stałe zabiegać o poprawę życia konecczan-„Jesteśmy w trakcie uzupełniania dokumentów i rejestrowania Stowarzyszenia Nowy Powiat”  – deklarował nam lider ruchu Robert Plech.

Do tematu będziemy wracać. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *