REKLAMA

Tradycyjnie w I LO zamiast Halloween odbył się Dzień Anioła! [zdjęcia]

To już tradycja, że z inicjatywy samorządu szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym odbywa się ”Dzień Anioła”. Ten specjalny dzień jest odpowiedzią na przybyłe do nas z zachodu Halloween. W tym dniu wchodząc do szkoły w oczy rzuca się tylko jeden kolor – biel.

REKLAMA

Uczniowie mieli za zadanie ubrać się na biało aby upodobnić się do aniołów – białe ubrania, skrzydła, aureole. Taki strój miał ich uchronić przed niezapowiedzianymi kartkówkami oraz odpowiedzią na ocenę. Największą atrakcją był występ, w którym udział wzięli uczniowie klas 1 i 2 pod przewodnictwem ks. Radosława Zaborskiego. Spektakl ukazał nam przybycie śmierci, która zabiera nam bliskie osoby lecz wiara w Boga pozwala przeżyć ten trudny czas. Jest to czas, w którym człowiek zastanawia się nad przemijaniem i kruchością życia. W nieco weselszym akcencie odbył się tradycyjny taniec belgijski w wykonaniu uczniów naszego liceum. –„Dzień Anioła w naszej szkole to już tradycja. Nie tylko się bawimy, ale i zbieramy na szczytny cel„=. W tym roku dołączyliśmy do programu „Adopcja na odległość”. Kwestowaliśmy na szkołę w Kabwe w Zambii, w której mieści się także sierociniec. Zebrane pieniądze mogą pomóc ubogim dzieciom, młodzieży i sierotom w edukacji, wychowaniu i odżywianiu.” – opowiada nam Hubert Zaleśny, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Starym Ogólniaku.

REKLAMA

To nie koniec charytatywnej działalności I Liceum. Dzień wcześniej uczennice klasy 2 E udały się na konecki cmentarz by przed dniem Wszystkich Świętych wysprzątać groby nauczycieli oraz zapalić symboliczne znicze. Natomiast na początku grudnia odbędzie się już VII koncert charytatywny „Mikołaj dla każdego” organizowany przez nauczycielkę Joannę Stołowską-Grzegorczyk. Towarzyszy mu licytacja różnych przedmiotów, a dochód z niego co roku przekazywany jest na rzecz potrzebujących uczniów. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *