REKLAMA

Gmina Fałków: W szkole i pod urzędem świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości! [zdjęcia]

Biało-czerwony pochód przemaszerował ze Szkoły Podstawowej pod Urząd Gminy w Fałkowie. W Czermnie miała miejsce uroczysta akademia. Tak rozpoczęły się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Fałków. 

REKLAMA

Mieszkańcy Fałkowa wspólnie śpiewali pod Urzędem Gminy. Foto: Aneta Ambroziak.

W Fałkowie w Szkole Podstawowej od rana trwały uroczyste obchody. Śpiewano tam pieśni, odbyła się też oficjalna akademia, a wszyscy w swoje ubrania wpięli biało-czerwone kotyliony. Przed 11 ze szkoły wymaszerował biało-czerwony pochód przyozdobiony balonami, parasolkami i oczywiście flagami w tym kolorze. O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele, ale i mieszkańcy Fałkowa spotkali się pod Urzędem Gminy by tam wspólnie odśpiewać hymn naszego kraju Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach „Dnia dla Niepodległej” i akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kilka słów do zgromadzonych pod urzędem skierował także wójt Henryk Konieczny.

Kilka kilometrów dalej – w Czermnie o 11:11 w tamtejszej Szkole Podstawowej także cała społeczność wspólnie odśpiewała hymn Polski. I tutaj także wszyscy mieli do swoich ubrań przypięte biało-czerwone kotyliony. Po hymnie zaprezentowano akademię pt. „Pociąg do wolności”, którą wspólnie z historykiem Marianem Adamczykiem przygotowali uczniowie z klasy ósmej, a akompaniował im na gitarze Bartek Zając. Oprócz wzruszającej, merytorycznej części słownej zaśpiewano też  między innymi takie utwory jak „Warszawianka”, „Żeby Polska była Polską”, czy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Piękne dekoracje na ten dzień przygotowały nauczycielki Dorota Lasota i Małgorzata Kołodyńska wspólnie z uczniami.

REKLAMA

Zdjęcia (z niepodległościowej Akademii w SP Czermno):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *