REKLAMA

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend” na drodze.

Uwaga kierowcy! Od rana trwa akcja „Bezpieczny Weekend”. Zaplanowane działania Świętokrzyskiej Policji będą trwały do 30 sierpnia. 

REKLAMA

84-19894

Ostatni wakacyjny weekend to czas powrotów najmłodszych z wypoczynku. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszelkie symptomy wskazujące na kierowanie pojazdami przez osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków, przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy oraz przypadki nieprawidłowego wyprzedzania.

REKLAMA

Działania „Bezpieczny weekend” rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 06:00 i potrwają do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach i całego powiatu. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Źródło: Policja Świętokrzyska

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *