REKLAMA

Trwają prace przy przebudowie osiedla PCK [wideo]

Już w czerwcu rozpoczęły się prace remontowe instalacji podziemnych, nawierzchni asfaltowej i chodników na osiedlu Polskiego Czerwonego Krzyża w Końskich. Zapytaliśmy burmistrza na jakim etapie jest ta przebudowa.

REKLAMA

Wykonanie przebudowy obejmuje ulice: Polskiego Czerwonego Krzyża, Stefana Żeromskiego, Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika i Komuny Paryskiej w Końskich, ma kosztować 5 milionów 400 tysięcy złotych.

REKLAMA

Parę słów o tym remoncie powiedział nam burmistrz Krzysztof Obratański – „Został przebudowany chodnik wzdłuż ulicy PCK, ale on jest rzeczą wtórną. Kluczem jest przebudowa instalacji podziemnych, w tej chwili po przebudowie nitek głównych następuje wymiana przyłączy, chcemy zrobić to kompleksowo, żeby nie było czegoś takiego, że przebudujemy drogi, nitki główne, a zostawimy przyłącza, które są 30/40 letnie. Stalowe rury, które służyły do budowy przyłączy mają znacznie zmniejszone średnice wewnętrzne ,czyli są skorodowane i zarośnięte odkładem mineralnym, więc te nowe przyłącza będą zapewniały bezpieczeństwo dostawy wody na wiele dziesiątków lat do przodu”.

Zakończenie prac wodociągowych i kanalizacyjnych, a także układania chodników jest planowane na koniec tego roku, a wylewanie nowych nawierzchni jezdni ma rozpocząć się na początku 2024 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *