REKLAMA

Trwają remonty dróg w gminie Gowarczów [wideo, zdjęcia]

Pierwsza tegoroczna inwestycja drogowa w gminie Gowarczów ruszyła – przebudowywany jest odcinek w miejscowości Giełzów. Ponadto samorząd otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na trakt w Korytkowie, a trzy inne jezdnie trafiły na listę rezerwową.

REKLAMA

„Te inwestycje drogowe u nas ruszają z wiosną. Właśnie przebudowywana jest droga gminna w miejscowości Giełzów. Ruszyliśmy też z równaniem dróg kruszywem po zimie. W tym roku zimę mieliśmy taką dość srogą i długą, ale właśnie jesteśmy na etapie remontów dróg” – mówi nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Droga w Giełzowie to inwestycja w całości realizowana ze środków gminnych. Koszt modernizacji około dwustumetrowego odcinka to nieco ponad 50 tysięcy złotych. Przebudowa ma się zakończyć do końca maja, jednak wszystko wskazuje na to, że prace zostaną sfinalizowane dużo szybciej.

REKLAMA

Gmina Gowarczów jest także beneficjentem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

„Dostaliśmy potwierdzenie z Urzędu Wojewódzkiego, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont drogi w Korytkowie, tamten odcinek jest długi, bo prawie kilometr. Koszt inwestycji to 670 tysięcy, ale mamy 60% dofinansowania i lada moment ogłaszamy przetarg” – informuje nas wójt Gowarczowa.

Ponadto na listę rezerwową RFRD trafiły trzy inne odcinki drogowe w gminie Gowarczów w miejscowościach Brzeźnica, Kamienna Wola i Kupimierz. Ich łączna wartość to około 1 milion 250 tysięcy złotych.

Stanisława Pacochę cieszy także współpraca z powiatem koneckim przy modernizowaniu dróg powiatowych. W ramach RFRD na liście rezerwowej znajduje się powiatowy trakt relacji Petrykozy (granica województwa) – Gowarczów – Paruchy.

Przypominamy, że w ostatnim czasie gowarczowscy radni przegłosowali realizację trzech inwestycji drogowych w samym Gowarczowie – budowie drogi wewnętrznej przy szkole podstawowej oraz modernizacji jezdni na ulicach Mickiewicza i Kościelnej. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *