REKLAMA

W 158 lat po powstańczej bitwie w Uroczysku Ormanicha [zdjęcia]

W gminie Ruda Maleniecka w ostatnich dniach kwietnia w uroczysty, choć symboliczny sposób uczczono pamięć walczących w bitwie w Uroczysku Ormanicha, która miała miejsce podczas Powstania Styczniowego w 1863 roku. 

REKLAMA

Tradycją w  gminie są coroczne, uroczyste obchody rocznicy walk stoczonych przez powstańców styczniowych w dniu 21 kwietnia 1863 roku na uroczysku Ormanicha w pobliżu Szkucina.

REKLAMA

Z uwagi na panującą w kraju sytuację epidemiczną, tegoroczne uroczystości związane ze 158 rocznicą bitwy powstańczej odbyły się w mniejszym gronie i skromniej niż zgodnie z przyjętą tradycją z lat poprzednich. W tym trudnym czasie delegacja lokalnego samorządu na czele z Wójtem Gmin  Leszkiem Kucą, Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Tarasińskim oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Radoszyce Mateuszem Garbaczem wraz z Księdzem Proboszczem Tomaszem Waśkiewiczem wspólną modlitwą oraz chwilą zadumy uczciła pamięć heroicznych zmagań bohaterów.

Następnie delegaci złożyli wieńce i zapalili znicze przed pomnikiem powstańczym. Symboliczne obchody odbyły się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Zdjęcia (Urząd Gminy Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *