REKLAMA

Uczcili 78. rocznicę śmierci ks. Kazimierza Sykulskiego [zdjęcia]

W środę odbyły się obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Kazimierza Sykulskiego – patrona Powiatu Koneckiego.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00 przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich. Starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członek Zarządu Dariusz Banasik i radny Robert Plech w asyście przedstawicieli starostwa złożyli wiązankę i zapalili znicze pod pomnikiem ks. Kazimierza Sykulskiego.

REKLAMA

Główną częścią uroczystości była liturgia w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich, którą poprowadził ks. dziekan Andrzej Zapart. Podczas mszy św. została przypomniana postać patrona powiatu, jego patriotyczna postawa i działalność na rzecz koneckiej społeczności w trudnych okresach, tuż po odzyskaniu niepodległości i okupacji niemieckiej. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich na czele ze starostą, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, młodzież szkół ponadpodstawowych i mieszkańcy powiatu. Uroczystość uświetnił chór parafialny.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *