REKLAMA

Uczniowie I LO w Końskich zbierali nakrętki dla Dagmary [zdjęcia]

W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę nakrętek, która zaowocowała kilkoma workami zebranego surowca wtórnego. Trafiły one do serca na nakrętki znajdującego się przy Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Za organizację zbiórki w I LO w Końskich odpowiedzialne były Marzena Domagała, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu i Julita Dzwonek, pedagog szkolny. Zebrane nakrętki zostały przekazane dnia 23 marca na rzecz Dagmary Michalskiej z Jacentowa, której problem szeroko omawialiśmy TUTAJ.

REKLAMA

„W imieniu własnym i osób potrzebujących pomocy, pragnę wyrazić wdzięczność każdemu, kto wspiera ten rodzaj pomocy i angażuje się osobiście, przychodząc do serca stojącego przed Starostwem Powiatowym w Końskich” – dziękował uczniom Jarosław Staciwa.

Ponadto serce na nakrętki znajdujące się przed Starostwem Powiatowym w Końskich stało się na tyle popularne, że według relacji włodarzy powiatu niemal co kilkanaście minut ktoś podchodzi i wrzuca do niego uzbierane nakrętki.

Na terenie naszego miasta to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw. Włodarze powiatu mają nadzieję, że pomysł spodoba się pozostałym gminom, które być może przyłączą się do tej inicjatywy społecznej i proekologicznej.

Zdjęcia – konecki.powiat.pl.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *