REKLAMA

Uczniowie z Rudy Malenieckiej zwiedzali Hiszpanię [zdjęcia]

Na początku czerwca 42-osobowa grupa składająca się z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej oraz jej absolwentów brała udział w ponad tygodniowej wycieczce do Hiszpanii.

REKLAMA


Uczniowie mieli możliwość poznania skarbów Katalonii. Zwiedzili Barcelonę – miasto, które ma w sobie ślady różnych epok. Przespacerowali się najsłynniejszym deptakiem – LaRamblas, zwiedzili największe w Europie oceanarium, park Guella wpisany na listę UNESCO oraz stadion FC Barcelona – Camp Nou. Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła bazylika Sagrada Familia oraz wycieczka zapierającą dech w piersiach trasą do Montserrat – miejsca kultu religijnego Katalończyków. Uczniowie odwiedzili również miasto Figueres, gdzie podziwiali muzeum z dziełami Salvadora Dali, Gironę z jedną z najlepiej zachowanych starówek w Hiszpanii oraz Tossa de Mar – urokliwe miasteczko położone wokół średniowiecznego zamku. Podczas przejazdów grupa odwiedziła również Avignon we Francji, księstwo Monako oraz Weronę i Padwę.

Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Dla części z nich był to drugi tak daleki wyjazd, po ubiegłorocznym pobycie na warsztatach językowych w Londynie.  Stadion FC Barcelona Camp Nou uczniowie zwiedzili dzięki pomocy lokalnych sponsorów.

REKLAMA

Nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim sponsorom bez których ta wycieczka nie mogłaby się odbyć.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *