REKLAMA

Uczniowie ZSP nr 1 z Końskich sadzili żonkile i krzewy przy Hospicjum Sykulskiego

We wtorek podczas akcji „Pola Nadziei” jaka odbyła się w Hospicjum  w Rudzie Białaczowskiej zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich z kierunku architektura krajobrazu wraz z opiekunkami, Anną Mostowską i Agnieszką Nowak. Tradycją tego święta jest sadzenie żonkili.

REKLAMA

Uczniowie Architektury Krajobrazu z ZSP nr 1 w Końskich brali udział w akcji Pola Nadziei przy Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej

Dla szerzenia idei hospicyjnej poprzez udział w akcji ,,Pola Nadziei” jesienią zwyczajowo wokół hospicjów sadzi się żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominać mają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia ze świata.

Przy Hospicjum w Białaczowie uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 z Końskich włączyli się w te obchody, nieco modyfikując zasady, jednak idea pozostała ta sama. W ramach wolontariatu jeszcze nie tak dawno wykonali ogródek dla pensjonariuszy tutaj nasz materiał o tym, a we wtorek w wyznaczonych miejscach i pod fachowym okiem swoich nauczycieli: Anny Mostowskiej i Agnieszki Nowak, zasadzili oczywiście żonkile, ale i nowe krzewy. Młodzież pozyskała je i podarowała Hospicjum. Miejsce to wspomógł również darczyńca z Tomaszowa Mazowieckiego, dzięki któremu trafiło tam drzewko magnolii.

REKLAMA

Akcja sadzenia żonkili przy hospicjach zainicjowana została w 1997 roku przez brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga, która wybrała krakowskie „Hospicjum św. Łazarza” na swego beneficjenta. Jesienią 1997 roku przekazała 350 000 cebulek żonkili do zasadzenia na terenie tego ośrodka, a w roku następnym, z okazji swego 50-lecia, postanowiła rozszerzyć inicjatywę na całą Polskę. Działania Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza”  rozpropagowały akcję na tyle, że na stałe weszła do kalendarza i ma zasięg ogólnopolski.

Zdjęcia (Hospicjum Sykulski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *