REKLAMA

Udane Motoserce 2019 w Końskich. Zobaczcie relację wideo i zdjęcia

W niedzielę od samego rana w Końskich trwała akcja 'Motoserce’. To wydarzenie, które od wielu lat motocykliści przygotowują dla mieszkańców. Celem jest zbiórka krwi. Odbyły się koncerty, parada motocyklowa i pokaz Super Enduro. Niezmiennie za organizację wydarzenia odpowiadał klub motocyklowy 'Czarna Flota’. 

REKLAMA

„Pierwsze edycje działy się równocześnie w całej Polsce. To była akcja oddawania krwi. Między innymi nasz klub akurat powstawał z tego co słyszałem i tak się załapaliśmy na tę pierwszą edycję. A teraz jest już jedenasta, bo i klub istnieje od jedenastu lat. Idea jest jedna i szczytna – organizujemy zbiórkę krwi dla potrzebujących. Wiemy, że jej zawsze brakuje, a zwłaszcza w miesiącach wakacyjnych. Raz do roku organizujemy akcję zbiórki krwi. Dzięki Bogu mamy paru sponsorów dzięki którym kupujemy koszulki i każdy kto odda krew otrzymuje taką pamiątkową koszulkę Motoserca” – opowiadał nam Mirosław Motyl, prezydent grupy motocyklowej 'Czarna Flota’.

Podczas koneckiej akcji Motoserce 2019 udało się zebrać ponad 50 litrów krwi. Dużą część w niedzielę w trakcie finału, pozostałą podczas całego tygodnia, w którym trwała akcja –„Oddajemy bo chcemy pomóc ludziom, dzieciom by jakoś to było. Nie jestem honorowym krwiodawcom. W zeszłym roku dla brata oddawałem, bo była bardzo krew potrzebna i od tej pory zacząłem już oddawać” – tłumaczył nam Kamil Węgierek, jeden z dawców.

REKLAMA

Motoserce od lat wspiera gmina Końskie o czym mówią jej włodarze, którzy rozumieją jak bardzo potrzebna jest krew:

„Idea jest zrozumiała, jasna, czysta i krystalicznie pozytywna. To, że przy użyciu rozmaitych środków powinniśmy starać się o upowszechnienie dobra to jest oczywiste. Tutaj mamy do czynienia ze skojarzeniem fajnej imprezy motocyklowej, którą interesują się młodzi ludzie z ideą upowszechniającą oddawanie krwi jako coś co jest bezsprzecznie niezbędne i potrzebne, bo nie da się niczym krwi zastąpić” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

„Jak tylko możemy kierujemy pomoc na prośby organizatorów koneckiej akcji. To niezwykła akcja nie tylko tylko dla konecczan, ale chyba i dla mieszkańców całego województwa. Jednocześnie jedna z niewielu w Polsce. Cieszę się, że jest kolejna edycja, że możemy ją objąć patronatem i że kolejny raz organizacyjnie wspieramy tę akcję” – dodaje wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Podczas Motoserca 2019 na scenie w parku wystąpiły zespoły: Milky Band, BrainWashed, Sufler i Coverrica. O 16:00 ulicami Końskich wyruszyła efektowna parada motocyklowa, a w niej udział wzięło ponad 200 maszyn! Tuż po niej konecczanie zgromadzili się przy specjalnie zbudowanym na tę okazję torze przy ulicy Partyzantów by oglądać bardzo emocjonujący pokaz Super Enduro.

Zdjęcia (Piotr Malinowski, Arek Góral):

REKLAMA

One thought on “Udane Motoserce 2019 w Końskich. Zobaczcie relację wideo i zdjęcia

  1. klopsik pisze:

    Czy jak nie mam fejzboka to dowiem się kiedykolwiek o czymś co ma być, a nie o wszystkim już po fakcie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *