REKLAMA

Unia Europejska zwiększa zaangażowanie w sprawach onkologii [WIDEO]

materiał finansowany przez Grupa EPL

Europosłowie PO-PSL należą do Grupy Europejskiej Partii Ludowej największej i najstarszej frakcji w Parlamencie Europejskim. Grupa EPL zrzesza 186 posłów ze wszystkich państw członkowskich UE. Wpisując się w tradycję chrześcijańskiej demokracji. Grupa EPL stawia dobro i ochronę obywateli, a jednym z najważniejszych priorytetów frakcji jest walka z rakiem.

REKLAMA

Choroby nowotworowe są drugą, po chorobach serca przyczyną zgonów i zachorowalności w Europie. Każdego roku na raka umiera 1,9 miliona osób, a u kolejnych 3,7 milionów stwierdza się chorobę . Gdyby aktualna wiedza na temat czynników ryzyka była   lepiej przetłumaczona na strategie zapobiegawcze, szacunkowo, zachorowalność na choroby nowotworowe można by zredukować o 40%.
Właśnie dlatego potrzebujemy wspólnej europejskiej strategii prewencyjnej , opartej na inicjatywach już wcześniej prowadzonych przez UE. Chociaż polityka zdrowotna pozostaje przede wszystkim w rękach państw członkowskich, wspólne europejskie działania mogą odnieść niesamowity skutek. Aby osiągnąć rozwój nowoczesnych technologii i osiągnąć przełom w leczeniu raka, konieczne jest połączenie wszystkich europejskich zdolności badawczych i zasobów finansowych. Tylko to sprawi, że wiedza  przełoży się na działanie.
Chcemy, aby Europa została liderem w leczeniu chorób nowotworowych, nasze szpitale dysponowały najbardziej zaawansowaną infrastrukturą medyczną, a laboratoria sprzętem i technologią pozwalającą na kolejne przełomy w badaniach pozwalających na walkę z rakiem.

Zaangażowani w walkę z rakiem europosłowie. Od lewej: Krzysztof Hetman, Adam Jarubas i Jarosław Kalinowski

Z inicjatywy polskiej delegacji w Grupie EPL, w Parlamencie Europejskim powołano specjalną Komisję do walki z rakiem. Jej działanie przyczyni się do szybkiego opracowania wytycznych w obszarze dostępność do metod wczesnej diagnostyki, profilaktyki, oraz dostępności do opieki paliatywnej i terminalnej leczenia.
Razem zbudujemy Planu Walki z Rakiem w Europie!

REKLAMA

artykuł sponsorowany | materiał finansowany przez Grupa EPL

REKLAMA

4 thoughts on “Unia Europejska zwiększa zaangażowanie w sprawach onkologii [WIDEO]

 1. tino pisze:

  G prawda nie w tym kraju. Lekarz zleca zastrzyk, gabinet zabiegowy potwierdza w POZ w Stąporkowie , że może wykonać zastrzyk, zamawiam i wykupuję w aptece, a następnego dnia kobietka w zabiegowym rozpakowuje zastrzyk i stwierdza, że nie zrobi, bo nie, i tak szybko oddaje rozpakowany zastrzyk, że tłucze się z nim fiolka. Weź tu człowieku teraz załatw kolejny zastrzyk, jak on kosztuje kilkaset złotych i lekarz go wypisujący nie chce od tak dzień po dniu wystawić kolejnej recepty. I jakim cudem mam niby leczyć onkologicznego ojca, jak personel jest nie kompetentny, nie chce się, czy czeka na koperty ?

 2. weteran pisze:

  To ci mistrzowie na zdjęciu którzy podniesli wiek emerytalny Polkom i Polakom do 67 lat,ku chwale i na pożytek zachodowi.
  Ja poprosze jeszcze o artykuł z pochwalami dla M.Moczara , był tak blisko związaany z naszym regionem.

 3. Tadeusz pisze:

  Jak to bydło mogło dostać się do koryta

 4. zibik pisze:

  Onkologia w koneckim, dobry żart. Do szpitala w Końskich jak jeździli BUS-ami moi rodzice, to 3/4 wizyt przekładali, bo lekarza nie ma, bo to, bo tamto. Nikomu nie chciało się zadzwonić, że wizyta przełożona. A człowiek z rakiem się męczył pół dnia poza domem na przystankach i w BUS-ach. To było wcześniej, teraz jak pandemia, to pewnie raka leczą tele poradami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *