REKLAMA

Urząd Pracy w Końskich wznowił nabory wniosków o wsparcie osób bezrobotnych

Od poniedziałku 18 maja Powiatowy Urząd Pracy wznowił nabory wniosków na formy wsparcia osób bezrobotnych w różnych grupach wiekowych.

REKLAMA

Grupę docelową w projekcie realizowanym pod nazwą: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie koneckim” stanowią osoby w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w PUP w Końskich, w tym również osoby niepełnosprawne. Zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie w postaci: staży, szkoleń, prac interwencyjnych oraz bonów zasiedleniowych i szkoleniowych.

REKLAMA

Dla osób w kolejnym przedziale wiekowym będzie realizowane wsparcie w ramach projektu: „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie koneckim”. W tym przypadku wnioski mogą obejmować pomoc w zakresie organizacji staży, szkoleń, prac interwencyjnych i dofinansowania wynagrodzenia zatrudnionego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Jak informuje Jacek Werens, dyrektor PUP w Końskich, nabór będzie prowadzony od poniedziałku 18 maja do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację wymienionych wyżej form wsparcia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *