REKLAMA

Urząd Pracy w Końskich wznowił nabory wniosków o wsparcie osób bezrobotnych

Od poniedziałku 18 maja Powiatowy Urząd Pracy wznowił nabory wniosków na formy wsparcia osób bezrobotnych w różnych grupach wiekowych.

REKLAMA

Grupę docelową w projekcie realizowanym pod nazwą: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie koneckim” stanowią osoby w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w PUP w Końskich, w tym również osoby niepełnosprawne. Zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie w postaci: staży, szkoleń, prac interwencyjnych oraz bonów zasiedleniowych i szkoleniowych.

REKLAMA

Dla osób w kolejnym przedziale wiekowym będzie realizowane wsparcie w ramach projektu: „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie koneckim”. W tym przypadku wnioski mogą obejmować pomoc w zakresie organizacji staży, szkoleń, prac interwencyjnych i dofinansowania wynagrodzenia zatrudnionego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Jak informuje Jacek Werens, dyrektor PUP w Końskich, nabór będzie prowadzony od poniedziałku 18 maja do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację wymienionych wyżej form wsparcia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *