REKLAMA

Szkoły ponadpodstawowe z nowymi laptopami [zdjęcia]

We wtorek dyrektorzy siedmiu szkół ponadpodstawowych w powiecie koneckim odebrali w Starostwie Powiatowym 32 laptopy wraz ze słuchawkami i akcesoriami, zakupione w ramach programu „Zdalna Szkoła”.

REKLAMA

Na zdjęciu od lewej: członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa, dyrektor II LO Beata Salata, starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron

Laptopy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Końskich z grantu Ministerstwa Cyfryzacji. „Blisko 100 tysięcy złotych, o które wnioskowaliśmy i które otrzymaliśmy w ramach projektu, pozwoliło na zakup 32 jednostek o wysokich parametrach jakościowych. Liczymy, że laptopy będą niezawodnie służyły w edukacji naszej młodzieży przez co najmniej kilka najbliższych lat” – mówi starosta konecki Grzegorz Piec.

Sprzęt posiada odpowiednie oznaczenie, które wskazuje, że został on zakupiony ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. We wtorek dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Konecki odebrali laptopy Dell Latitude 3500 wraz z akcesoriami. Będą one służyły uczniom i nauczycielom do prowadzenia zajęć na odległość, a po przywróceniu normalnego trybu pracy zasili zasoby jednostek.

REKLAMA

Przekazaniem sprzętu zajmowali się pracownicy Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu wspólnie z pracownikami Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia.

Zdjęcia (Paweł Kubiak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *