REKLAMA

Urząd Skarbowy dla mieszkańców. Pomoc przy PIT-ach i punkt w Stąporkowie

W Urzędzie Skarbowym w Końskich otworzono dwa specjalne punkty do internetowego składania deklaracji podatkowych. W ostatnich dniach kwietnia „Skarbówka” będzie pracować dłużej. Natomiast specjalnie dla mieszkańców z gminy Stąporków we wtorek 16 kwietnia specjalny punkt podatkowy będzie działał w tamtejszym Urzędzie Miasta i Gminy. 

REKLAMA

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Końskich zachęca do skorzystania z elektronicznego rozliczenia podatku z pomocą usługi Twój e-PIT, gdzie podatnicy bez wychodzenia z domu mogą złożyć zeznanie PIT-37 oraz PIT-38 za 2018 rok. Jednocześnie należy przypomnieć, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. US informuje także, iż w koneckiej jednostce zostały uruchomione dwa stanowiska komputerowe umożliwiające złożenie zeznania w formie elektronicznej. Natomiast w dniach 29 i 30 kwietnia 2019 r. Urząd Skarbowy w Końskich będzie czynny do godziny 18:00.

REKLAMA

Ponadto aby ułatwić podatnikom wypełnienie obowiązku rozliczenia rocznego w Urzędzie Miejskim w Stąporkowie zostanie uruchomiony okresowy punkt obsługi podatnika. Punkt będzie obsługiwał podatników w dniu 16-04-2019 r. w godzinach od 10:00 do 12:00. W wyżej wskazanym terminie mieszkańcy Stąporkowa i okolic, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji podatkowej będą mogli skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Końskich w wypełnieniu obowiązku rozliczenia rocznego. W tym dniu będzie można skorzystać z usługi Twój e-PIT i sprawdzić rozliczenie, które zostało przygotowane. W związku z powyższym podatnicy oprócz wymaganych dokumentów do rozliczenia powinni posiadać kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017 r., kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018 oraz kwotę nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2017 r. lub jeśli posiadają profil zaufany – dane logowania do PZ. Akcja skierowana jest do osób indywidualnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *