REKLAMA

W Bębnowie świetlicę mają jak nową! [wideo, zdjęcia]

Świetlica w Bębnowie znajduje się w centralnym miejscu wioski. To od zawsze miejsce spotkań i integracji lokalnej społeczności. Dotychczas jednak nie spełniała ona standardów XXI wieku. Teraz to się zmieniło. 

REKLAMA

W budynku jeszcze do niedawna choćby przeciekał dach –„W tamtym roku dach został zrobiony, ponieważ lało się do środku. Został on zrobiony i elewacja na zewnątrz. W tym roku wspólnie z wójtem udało nam się zrobić ogrzewanie, bo go nie było i trzeba było elektrycznie dogrzewać, a to było drogie i koszta były. Został też obniżony sufit, nowa elektryka też jest zrobiona. Mamy też super kominek, który ma ogrzać tą naszą świetlicę” – mówi nam Mariusz Kuleta, radny z Bębnowa.

Budynek również odświeżono poprzez malowanie. Wykonane działania oznaczają, że mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać ze świetlicy także jesienią, czy zimą co dotychczas było bardzo utrudnione. Nie dziwi więc radość miejscowego radnego –„Jest radość. W moim imieniu i mieszkańców mogę to powiedzieć. Zapraszamy teraz do wynajęcia remizy, bo stan był ciężki i opłakany, ale obecnie obiekt jest w bardzo dobrym stanie” – tłumaczy radny Kuleta.

REKLAMA

Samorząd gminy Gowarczów zamierza w kolejnych miesiącach i latach przeprowadzać podobne remonty na innych budynkach służących lokalnym społecznościom.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Bębnowie świetlicę mają jak nową! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *