REKLAMA

W Fałkowie obchodzili święto patrona [wideo, zdjęcia]

W środę w Gimnazjum w Fałkowie zorganizowano obchody święta patrona szkoły – Świętego Jana Pawła II. To było naprawdę podniosłe wydarzenie. 

REKLAMA

Imię Jana Pawła II Gimnazjum w Fałkowie przybrało dokładnie 16-go maja 2005 roku. Niemalże 11 lat po tym wydarzeniu zorganizowano obchody o charakterze sakralno-patriotycznym. Po uroczystej mszy delegacje szkół, zaproszeni goście i włodarze przeszli na plac szkolny by złożyć wieńce pod pamiątkową tablicą, tuż przy Jodle Papieskiej zasadzonej na pamiątkę beatyfikacji Jana Pawła II. Wieńce składali: Agata Binkowska – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Bogdan Soboń, Andrzej Lenart i Marianna Michalska jako przedstawiciele Starostwa Powiatowego, wójt Fałkowa Henryk Konieczny oraz dyrektor gimnazjum Agnieszka Lipska z nauczycielką Katarzyną Chudą wraz z uczniami. –„To wielki zaszczyt i honor, że macie takiego patrona. Ponieważ jego twarz jest jak najpiękniejsza książka. Ona pokazuje wszystko: wielkie miłosierdzie, dobroć, ogromną wiarę i ogromny patriotyzm” – mówiła Agata Binkowska do zgromadzonych w hali sportowej znajdującej się przy szkole w Fałkowie.

Święto Patrona w Gimnazjum w Fałkowie 02

REKLAMA

Głos zabrał również starosta Bogdan Soboń. –  „Myślę, że Jan Pawel II odgrywał tak ogromną rolę w naszym życiu duchowym, że jego imię jest imieniem wielkim. Często, też w 2005 roku, mówiono o pokoleniu Jana Pawła II. Myślę, że to pokolenie, te myśli, te idee przeniesie się na dalsze lata, dalsze wieki, na pomyślność naszego narodu, państwa, nas wszystkich”. O patronie mówił także wójt Henryk Konieczny – „Ja mówię o Janie Pawle Wielkim, bo to był nasz wielki papież, nasza wielka postać. Myślę proszę Państwa, że jeśli chodzi o XX wiek to dla nas pod względem nie tylko sakralnym, ale narodowym i patriotycznym były dwie największe postacie: właśnie Jan Paweł II oraz Józef Piłsudski.” – mówił wójt Konieczny.

Piłsudski w przemówieniu wójta nie pojawił się przypadkowo. Chwilę po jego słowach wszyscy zgromadzeni w hali sportowej mogli obejrzeć piękny muzyczny spektakl „Chrzest 966” przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Historii, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski. Muzyczne widowisko przesiąknięte było wielkimi wydarzeniami i postaciami związanymi z naszym krajem. Warto zaznaczyć, że na szkolne święto przybyli nie tylko uczniowie z Fałkowa oraz Czermna, ale i mieszkańcy gminy.

Cała galeria zdjęć TUTAJ

Galeria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *