REKLAMA

W gminie Końskie upamiętnili majora Hubala [wideo, zdjęcia]

W piątek uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie oraz władze gminy oddali hołd majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu ps. „Hubal” w przeddzień 82. rocznicy jego śmierci. O bohaterze pamiętali też przedstawiciele koneckiego starostwa.

REKLAMA
REKLAMA

Wychowankowie i nauczyciele pomykowskiej placówki przygotowali z tej okazji program artystyczny. Postać Hubala jest dla nich ważna, ponieważ jest on patronem szkoły.

REKLAMA
REKLAMA

– „W dniu dzisiejszym odbędzie się uroczysta akademia z okazji dnia patrona majora Henryka Dobrzańskiego ps. 'Hubal’. Jest to montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły […] Postać Hubala to symbol niezłomnej postawy, wyjątkowego patriotyzmu i umiłowania ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak naśladować patrona. Z otwartymi sercami przyjęli uczniów ukraińskich. Spędzają wspólnie czas, nawiązują przyjaźnie i dzielą się przyborami” – mówiła dyrektorka placówki Halina Wachowicz.

Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele rady gminy Końskie wraz z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim i jego zastępcami Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim na czele.

Natomiast w południe w Końskich przy pomniku Hubala odbyła się mała uroczystość upamiętniająca tę postać historyczną. Tam pojawiły się delegacje z Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie, harcerzy z Hufca ZHP Końskie, koneckiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej oraz władz gminnych wraz z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim i Krzysztofem Jasińskim.

Tego samego dnia, nieco wcześniej Hubala upamiętnili też przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich ze starostą Grzegorzem Piecem na czele.

Zdjęcia (Piotr Malinowski, Aleksandra Jędrasik, Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

One thought on “W gminie Końskie upamiętnili majora Hubala [wideo, zdjęcia]

  1. molo pisze:

    Srarosta i burmiszcz sie pokazują i szpanują, a rynek dalej rozje…ny .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *