REKLAMA

W Gowarczowie boisko już na ukończeniu [wideo, zdjęcia]

Prace przy boisku w Gowarczowie idą pełną parą. Prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca na zupełnie nowej, właśnie wyrównywanej płycie zazieleni się trawa. Odwiedziliśmy to miejsce z naszą kamerą. 

REKLAMA

Być może już podczas festynu organizowanego na św. Rocha w połowie sierpnia na boisku pojawi się trawa –„Myślę, że już trawa będzie zielona. Mieszkańcy będą mogli się o tym przekonać, że wokół tej inwestycji sporo się zadziało, począwszy od Ośrodka Zdrowia tutaj wiele się zadziało, teraz boisko i faktycznie sporo się dzieje” – opowiada wójt Pacocha.

Według kosztorysu projektanta sportowy obiekt miał kosztować nieco ponad 1 milion złotych. Po przetargach gminie udało się zaoszczędzić i wykonawca zdecydował się zrealizować inwestycję za niecałe 700 tysięcy złotych. Władze deklarują, że zaoszczędzona kwota zostanie wykorzystana na inne inwestycje. To jednak nie koniec, bo Gowarczów stara się o dofinansowanie do tego projektu –„Oczywiście złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie 50% i czekamy na rozstrzygnięcie wyników. One mają być znane do końca sierpnia, pokażą się na stronie ministerstwa i myślę, że uda nam się pozyskać to 50%” – tłumaczy nam Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Obecnie prace trwają pełną parą –„Jak byliście tu Państwo ostatnim razem to widzieliście na jakim etapie były te prace. Teraz są bardziej zaawansowane. Jesteśmy na ukończeniu tej inwestycji. Widzimy, że mamy tutaj już zrobione odwodnienie, położoną nawierzchnię z piasku, jest rozłożona siatka na krety. Teraz idzie czarna ziemia, będzie też nawodnienie i siana trawa. Za chwilę będzie dokończone ogrodzenie, są już przywiezione trybuny i będą one montowane w przyszłym tygodniu” –  opowiada wójt Pacocha.

Tęcza Gowarczów jednak nowego sezonu nie rozpocznie na świeżo oddanym obiekcie. By gwarancja zapewniona przez wykonawcę pozostała ważna, trawa musi się przez jakiś czas uleżeć. Prawdopodobnie na wiosnę zawodnicy z Gowarczowa będą już występować przed swoimi kibicami.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *