REKLAMA

W lasach sucho. Strażacy mają pełne ręce roboty

W naszych lasach obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarami. Mijający tydzień był pełen pracy dla strażaków. Tylko do weekendu zanotowali oni w powiecie koneckim ponad 50 zdarzeń. Płonęły trawy, łąki i poszycia leśne. W sobotę od rana interweniują choćby druhowie na terenie gminy Fałków, gdzie palą się nieużytki. 

REKLAMA

Tylko do piątku przy pożarach traw, czy poszycia leśnego strażacy z różnych jednostek z terenu całego powiatu koneckiego interweniowali ponad 50 razy. Jednym z większych pożarów był ten w gminie Słupia Konecka, w okolicach miejscowości Biały Ług – w piątek pomiędzy godziną 12 a 16 siedem jednostek straży pożarnej walczyło tam z ogniem na trawach i poszyciu leśnym. Ostatecznie spaleniu uległa tam powierzchnia 4 hektarów traw oraz 2 hektary poszycia leśnego.

REKLAMA

W sobotę od rana mają miejsce kolejne pożary traw i poszycia. Płonie między innymi obszar około 1 hektara w miejscowości Wąsosz w gminie Fałków. Biorąc pod uwagę dobrą pogodę oraz silne wiatry, które sprzyjają rozwojowi tego typu pożarów możemy spodziewać się, że najbliższe godziny i dni przyniosą kolejne zdarzenia, a ich wygaszanie będzie trudne. Więcej o pożarach z ostatnich dni znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia (OSP Słupia Konecka):

REKLAMA

One thought on “W lasach sucho. Strażacy mają pełne ręce roboty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *