REKLAMA

W marcu ruszy projekt ‚ZaPLANujMY’ w CKiAL Gowarczów

Z nową inicjatywą dla mieszkańców gminy Gowarczów wychodzi tamtejsze Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Placówka już od marca będzie realizować projekt „ZaPLANujMY”, który ma na celu organizację kreatywnych działań i inicjatyw na terenie gminy, które uwzględnią potrzeby lokalnej społeczności.

REKLAMA

Fot. CKiAL Gowarczów.

„Jeszcze w marcu ruszymy z pierwszą częścią projektu „ZaPLANujMY” w której wspólnie ocenimy jakich kulturalnych, kreatywnych działań brakuje Wam na terenie gminy, jakie inicjatywy chcielibyście zainicjować i zachęcimy do udziału w konkursie” – mówi Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL Gowarczów.

Drugi etap projektu potrwa od sierpnia do października, podczas którego wybrane w konkursie przedsięwzięcia będą realizowane.

REKLAMA

Obecnie instruktorzy działający w gowarczowskim domu kultury przechodzą szkolenia, które umożliwią im sprawną i skuteczną realizację programu.

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie został beneficjentem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021 Narodowego Centrum Kultury, z którego gowarczowska placówka zostanie dofinansowana.

„Nasz projekt „ZaPLANujMY” jest jednym z 50-ciu, które otrzymało dofinansowanie spośród 232 Domów Kultury w Polsce składających wnioski do programu” – informuje dyrektor CKiAL.

Koszt całego projektu opiewa na około 30 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *