REKLAMA

W południe zabiją dzwony. Zmiany w mszach świętych i obrzędach

Kościół Katolicki dziś o godzinie 12:00 wzywa wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy za zaprzestanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z wczorajszym rządowymi obostrzeniami zmienia się także tryb odprawiania mszy świętych i obrzędów. 

REKLAMA

Kościół Katolicki w dniu dzisiejszym wzywa wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w domach, szpitalach oraz miejscach pracy. – „Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony” – napisał w komunikacie przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

REKLAMA

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco prosi, aby tego dnia odmówić również następującą modlitwę: „Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

W Polsce w związku z wczorajszymi, kolejnymi rządowymi obostrzeniami zmienia się tryb pracy kościołów. We wszelkich obrzędach oprócz ich sprawujących może udział brać tylko pięć osób. W związku z tym wiele kościołów zmienia harmonogram mszy świętych – np. w Kolegiacie św. Mikołaja codziennie msze będą odprawiane zgodnie z obrządkiem niedzielnym. W Kolegiacie nie będą organizowane drogi krzyżowe, a w ramach tego kapłani proszą o modlitwę w domach. Nie będzie więc także transmisji z piątkowej drogi krzyżowej w tkn24.pl. Bez zmian transmisję z niedzielnej mszy świętej znajdziecie u nas o godzinie 12:15. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *