REKLAMA

W powiecie koneckim powstanie wojewódzka jednostka do spraw wody [zdjęcia]

W ostatnią środę w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach dyskutowano o problemach związanych z gospodarką wodną w powiecie koneckim. W spotkaniu udział wziął między innymi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Wiadomo, że w naszym regionie powstanie wojewódzkie partnerstwo do spraw wody. 

REKLAMA

ŚODR Modliszewice gościł w swojej siedzibie reprezentantów instytucji związanych z tworzeniem Lokalnych Partnerstw ds. wody. Aby zdiagnozować stan gospodarki wodnej i wypracować zasady racjonalnej gospodarki wodnej wszyscy zarządzający i korzystający z wód na danym obszarze powinni nawiązać współpracę i wspólnie działać na rzecz zrównoważonej gospodarki wodnej. Pierwszą inicjatywą będzie utworzenie pilotażowych Lokalnych Partnerstw ds. Wody w jednym powiecie każdego województwa.

REKLAMA


LoW świętokrzyskim do utworzenia tej lokalnej struktury, wytypowano powiat konecki. Podczas tego pierwszego spotkania przedstawiono cel, podmioty uczestniczące w projekcie oraz zaplanowano harmonogram kolejnych działań do końca 2020. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Starosta Konecki Grzegorz Piec i przedstawiciele gmin naszego powiatu. Gospodarzem spotkania był Jerzy Pośpiech, dyrektor ŚODR w Modliszewicach. Do tematu utworzenia partnerstwa z pewnością jeszcze powrócimy.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *