REKLAMA

W Słupi Koneckiej powstała piękna świetlica! [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 30 dzieci będzie korzystać z nowej świetlicy środowiskowej w Słupi Koneckiej. Gmina skorzystała z koordynowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich projektu „Zielone światło”. Dzięki temu w budynku, który był starą częścią dawnego gimnazjum powstała piękna świetlica, a także zakupiono busa, który służył będzie do dowozu dzieci czy seniorów. W poniedziałek miało miejsce zainaugurowanie pracy świetlicy. 

REKLAMA

„Jest to wydarzenie na pewno znaczące dla naszej gminy jak i dla rodziców oraz dzieci, które tu będą przychodzić, uczestniczyć w zajęciach. Jest to ważne dla nich, ale i opiekunów, którzy będą prowadzić te zajęcia” – mówił we wstępie Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia Konecka.

Koordynatorem projektu jest PCPR Końskie, a współuczestniczą w nim jeszcze cztery jednostki: Domy Pomocy Społecznej z Końskich, Stąporkowa i Słupi Koneckiej oraz Fundacja Tuo Portu –„Społeczeństwo lokalne i dzieciaki będą z tego zadowolone. Cieszę się, że tutaj gmina wyraziła chęć uczestnictwa w tym naszym dużym projekcie, bo jego całość warta jest 3 miliony 450 tysięcy złotych. Projekt dalej będzie realizowany, do października 2021 roku” – opowiada Urszula Przygodzka, dyrektor PCPR w Końskich.

REKLAMA

Gmina Słupia Konecka skorzystała nie tylko poprzez remont i wyposażenie świetlicy środowiskowej. Zakupiony został do niej także nowoczesny bus Toyota Acepro Verso za około 130 tysięcy złotych –„Bardzo ważną częścią projektu był też zakup nowego samochodu, który będzie służył do dowozu uczniów ze szkoły, czy do domu po zajęciach. Jest on nam w gminie bardzo potrzebny” – mówi wójt Wielgopolan.

W ramach projektu „Zielone światło” do gminy Słupia Konecka trafiło około 550 tysięcy złotych.  Środki przeznaczono na wspomniany samochód, remont pomieszczeń po starej części dawnego gimnazjum na potrzeby świetlicy, jej wyposażenie, a także na zajęcia, które będą tam prowadzone dla 30 uczestniczących w projekcie dzieci –„Otwieramy placówkę wsparcia dziennego – świetlice środowiskową dla dzieciaków. Wyremontowaliśmy budynek – starą część gimnazjum. Dostaliśmy środki na bardzo duży remont, bo były obniżone sufity, nowe posadzki ściany. Założyliśmy pompę ciepła, z której budynek jest teraz ogrzewany […] Dzieci dostaną tu pomoc i wsparcie wychowawców. Będą zajęcia dodatkowe z matematyki, języka angielskiego, zajęcia manualne i informatyczne. Raz w miesiącu będą też wyjazdy na basen w Strawczynie” – tłumaczy Elżbieta Bańburska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupi Koneckiej.

Świetlica ma funkcjonować od poniedziałku do piątku w godzinach 14-18. W ramach projektu zajęcia trwać bedą do października 2021 roku. Na otwarciu instytucji pojawiło się wielu mieszkańców, dzieci z przedszkola w Słupi Koneckiej zaprezentowały program artystyczny, a obiekt poświęcił ksiądz Dariusz Szambor – proboszcz parafii w Pilczycy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *